Sakaryalı vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi

Eşiyle birlikte pazar alışverişi yapan İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a ekonomik sıkıntısını paylaşan bir vatandaş, “Sayın Cumhurbaşkanı’mıza buradan seslenmek istiyorum, bin 500 TL’yi ona vereyim bakalım o geçinebilecek mi” diye sordu

Sakaryalı vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, eşi Nigar Dikbayır ile birlikte tekrar pazara inerek açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirerek, rakamın gerçeği yansıtmadığını söyledi. TÜİK’in yalan rakamlarını değil gerçek rakamları vatandaşlara kanıtlayacaklarını söyleyen Dikbayır, “Geçen ay pirinci 10 TL civarında alırken, bu ay 15 TL’ye aldık. Yüzde 50 zam gelmiş. Geçen ay 124,5 TL’ye pazar yapmıştık, bu ay 143 TL. Market ve pazarın toplamı ise 558 TL. Pazar ve market yine pahalıydı. Biz sadece temel ihtiyaçları aldık. Ekstra bir şey almamamıza rağmen bu kadar para harcanıyor. Önümüzdeki ay da tekrar alışverişe çıkıp fiyatları değerlendireceğiz. Hatta hükümet yetkililerini de davet ediyorum, Ankara’dan çıkıp gelsinler de vatandaş pazar ve marketlerde nasıl alışveriş yapıyor görsünler” dedi.

“RAKAMLAR DOĞRU DEĞİL”

Açıklanan enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen bir vatandaş, “”Enflasyon yüzde 10” diyorlar. Pazarda görülen enflasyon yüzde 35-40. Kimi kandırıyorlar. Derdimize derman olun. Fiyatlar çok yüksek. Asgari ücret 2 bin 825 TL. Emekliyim, aldığım maaş belli, ben nasıl geçineyim. Çocuğum yüksek lisans yaptı, işsiz. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza buradan seslenmek istiyorum, bin 500 TL’yi ona vereyim bakalım o geçinebilecek mi? 2 yıl önce 50 TL ile pazar yaparken şu anda 150 TL ile yapamıyorum” diyerek sitem etti. Yıllardır vergi ödediğini söyleyen bir esnaf ise, “62 yaşındayım. Yıllardır vergi veriyorum, salgın nedeniyle çok sıkıntılar çekiyoruz. Devletin, bize destek vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 12:36
banner3
YORUM EKLE