Sakaryalı vekil konuştu, mecliste kavga çıktı!

TBMM Genel Kurulu'nda 'hak ihlalleri' konusundaki meclis araştırma önergesi görüşülürken kavga çıktı. Milletvekilleri yumruklarını sıkarak birbirlerinin üzerine yürüdü. 

Sakaryalı vekil konuştu, mecliste kavga çıktı!

Genel Kurulu’nda görüşülen dernek ve vakıflara kayyım atanmasının önünü açan maddeler de içeren “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi” görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya milletvekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin sözleri AK Parti sıralarından tepki gördü.

CHP'li üyeler hak ihlallerinin tek adam ve otoriter rejinmden kaynaklandığını savunurken AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, “Sizin otoriterlik dediğiniz şey bizim uyuşturucu ve insan kaçakçısına, bölücüye ve teröriste karşı şahin politikamızdır. Oh, oh çekmeye devam edeceğiz, siz de of, of çekin” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise Mesten'e “Sen git PKK'ya hendeklerin kazılması için neden izin verildiğini sor. Habur Sınır Kapısı'ndan teröristler geçerken senin aklın neredeydi? Apartman dairesinden çıkıp sarayda oturanlara sor. Bu ülkedeki ölen askerlere neden ‘kelle' dediğini sor. Allah şahidimdir ki Habur Sınır Kapısı'nda adaletin bekçisi olanları oraya dikip de kıyafetleriyle PKK terör örgütünü Türkiye'ye aldıran Recep Tayyip Erdoğan var” cevabını verdi.

Bu sözler üzerine ortalık karışırken AK Partili vekil Alpay Özalan “Hadi lan, Sen Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza laf ediyorsun, ayıp be, terbiyesiz” derken, AKP ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Milletvekilleri yumruklarını sıkarken itişmeler yaşandı, birleşime ara verildi ve kavga büyümeden önlendi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 21:29
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat Birgül
Cevat Birgül - 3 hafta Önce

Haber başlığına baktığımda tanıdık ismin ortalığı karıştırdığı mesajı alınıyor. Engin Özkoç'un söyledikleri yalan mı, yanlış m? Eğer söyledikleri doğru ise ortalığı karıştıran Engin Özkoç mu? Yoksa O'na saldıran mı? Yok; konuşulanlar doğru ama, yeri değil diye düşünüyorsanız; Verilen yetki sonucunda sizin derneğinizin de keyfi kapatılabileceğinin farkında mı değilsiniz?