Sakaryalıların vicdanına seslenmek istiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilimizde yaşanan 2 patlama felaketiyle ilgili yaptığı açıklamada vatandaşa bu ifadelerle seslendi 

Sakaryalıların vicdanına seslenmek istiyorum

sakaryayenihaber.com - 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki grup toplantısında konuştu. 

Sakarya'da 3 Temmuz'da Hendek'teki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası ve 9 Temmuz'da Adapazarı Taşkısığı'ndaki patlamaları gündemine alan Kılıçdaoğlu, yaşananlar üzerinden iktidara yüklendi. 

FABRİKA SAHİBİNİ ARIYOR 
Kılıçadaoğlu, "Sakarya’da bir patlama oldu. 11 yılda 5 defa patlamanın olduğu fabrikada vatandaşlarımız hayatlarını kaybetti. Sonra enkaz başka bir yere kaldırılıyor. Orada da 3 askerimiz şehit oluyor. Asıl beni üzen nokta şudur. Bu ülkede cumhurbaşkanı koltuğunda oturan zat, ölen işçilerin ailelerini değil, fabrikanın sahibini telefonla aramasıdır. Bu devletin temelinde acı ve gözyaşı vardır. Bu makama oturan her zat onların hakkını gözetmek zorundadır" dedi.  

HAKLARINI KORUYACAĞIZ 
Tutuklanan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işçiler hakkında konuşan Kılıçdaroğlu; "Bu fabrikada iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak çalışan bir arkadaşımız var. Bu kardeşimiz, benim dediklerim olmuyor diye 5 gün önce işten ayrılıyor. Ama kendisi hapiste. Biz hayatını kaybeden işçilerin hakkını ve hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Varsın onlar lale devrinde yaşasınlar, saraylarda otursunlar. Bir emeğin değerini sarayda yaşayanlar biliyor mu? Onların yaptıklarının bedelini 83 milyon olarak biz ödüyoruz" dedi. 

GERÇEKLERİ GÖRMENİZ LAZIM 
Son olarak MÜSİAD Başkanlarının yemekte buluşmasına da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; "Sakaryalıların da vicdanına seslenmek istiyorum. Artık gerçekleri görmeniz lazım. Daha cenaze kalkmadan patronu arayıp geçmiş olsun diyorsun. MÜSİAD toplanıp hemen ziyafetler düzenliyor. Bunlarda ahlak ve vicdan yok. Adalet duygusunu terazide tartan vicdandır" şeklinde konuştu. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüştü çakır
Rüştü çakır - 8 ay Önce

Kemal bey sen muhalefet partisi başkanı olarak geldinmi mağdur ailelerin acılarını paylaştınmı örnek olmalıydın oldunmu