Sandık bizim namusumuzdur

Partisinin danışma meclisinde konuşan AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini çok önemsediklerini belirterek, “10 Ağustos’u çok önemsiyor ve buna göre çalışıyoruz. Sandık bizim namusumuz” dedi

Sandık bizim namusumuzdur

AKP Adapazarı Danışma Meclisi Reisoğlu Tesisleri’nde toplandı. Danışma Meclisi’ne AKP Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AKP İlçe Başkanı Mustafa Ak ile ilçe belediye meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri katıldı. Danışma Meclisi’nin divan başkanlığını Mali İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Dilbaz yaptı. Programın açılışında Cumhurbaşkanı Adayı olarak açıklanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP ile ilgili bir video izletildi.
2002 HATIRLATMASI
Programın açılış konuşmasını yapan AKP İlçe Başkanı Mustafa Ak, “2002’de çok karanlık bir ülkeydik. Hatta ilçelerimize Taraklı’ya, Kaynarca’ya nasıl gideceğiz diye düşünürdük. Hastanelerdeki problemler büyüktü. Çocuklarımız okullarda 70-80 kişilik sınıflarda neredeyse birbirinin nefesinden boğulacak hale gelmişti” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geldiğinde ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dediğini hatırlatan Ak, “Gelirken bunları söylemişti liderimiz. Dediği gibi de oldu Artık finale geldik. 10 Ağustos’ta liderimize destek vermek bizim borcumuz. 10 Ağustos’u çok önemsiyor ve buna göre çalışıyoruz. Sandık bizim için çok önemli, sandık bizim namusumuz” şeklinde konuştu.
ELEŞTİRİ
30 Mart’ta gösterdikleri başarıyı artırmaları gerektiğini söyleyen Ak, “Biz bunu başarabilecek bir teşkilatız. Bizler bu savaşı verirken muhalefet partisinin bir il başkanı geçen gün güzel bir söz söyledi. Yapılanları beğenmiyordu. Ben de ona demiştim ki bunlar zaten böyle düğüne giderler zurnayı beğenmezler, hamama giderler kurnayı beğenmezler, ava giderler gökteki turnayı beğenmezler demiştim. 15 gün sonra aklına geldi cevap verdi. Verdiği cevapta çok komik. Kargalardan başka kuş tanımaz bunlar diyor. Biz bütün kuşları tanıyoruz ve Allah’ın yarattığı her şeyi seviyoruz. Ama Sayın İl Başkanının söylediği şeye kargalar bile gülüyor. Dolayısıyla ben ona şöyle bir karga atasözüyle cevap vermek istiyorum. Karga kekliği taklit etmek istemiş yürümesini şaşırmış. Dolayısıyla onların 30 Mart’taki hezimetin feyezanıyla söylediği bir söz olarak kabul ediyorum. Onlara halk zaten 30 Mart’ta cevabını verdi. İlave cevaba gerek yok” şeklinde konuştu. Ak’ın konuşmasının ardından katılımcılara partinin ilçe gençlik kollarının faaliyetlerini içeren slayt izletildi.
SEFERBERLİK
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise halkın ilk kez Turgut Özal’ı Cumhurbaşkanı seçtiğini hatırlatarak, “O günden bu yana ilk kez halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu hayat memat meselesi. Şu an dünyada olağanüstü şeyler oluyor. Bu seçim çok önemli ve Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi seferberlik ilan edercesine bir irade ortaya koymalıyız. Adapazarı’nı seçimlerde Türkiye birincisi olarak çıkarmalıyız” diye konuştu.
BAŞÖRTÜSÜ SORUNU
AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmada “AK Parti’nin ve Başbakanımızın ülkemizde yaptıklarını hatırlamakta fayda var. Sadece iktisadi olarak değil demokratik olarak da ülke ilerleme kaydetti. Kapalı kızlarımız fakültelere alınmıyorlardı. Ama başörtüsü sorununu okullardan kaldırdık. Başörtüsü yüzünden okuldan atılanlara yaş sınırı konulmaksızın memuriyet hakkı tanındı. Aynı zamanda 5 başörtülü kadın milletvekilimiz meclis kürsüsünden dünyaya haykırabiliyor. Bizden önce hiçbir icraat yoktu ki, ne yol ne sağlık yoktu. Madem Usta’mız bize bu olanakları sağladı. Biz de bu hareketin içinde olan herkes gibi 10 Ağustos’ta elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Diğer partiler bize yetişemezler” diye konuştu. Danışma Meclisi’nin ardından katılımcılar iftar yemeği yedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE