SAÜ kapısında Sofuoğlu’nu protesto ettiler

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, üniversitelere yönelik ‘fuhuş evi’ sözlerini söyleyen SAÜ öğretim görevlisi Sofuoğlu’nu protesto etmek amacıyla üniversitenin giriş kapısında açıklama yaptı

SAÜ kapısında Sofuoğlu’nu protesto ettiler

sakaryayenihaber.com-Serkan OK  

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı canlı yayın programında üniversitelere yönelik kullandığı ‘fuhuş evi’ sözleri sonrasında büyük tepkiler topladı. Üniversite, Sofuoğlu ile ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığını duyurdu. CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin de üniversitenin giriş kısmında açıklama yaparak Sofuoğlu’nu kınadı.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Çetin, “Kendisi ‘Prof’ unvanı taşımasına rağmen akıldan bilimden uzak söylemleriyle sürekli kamuoyunun gündemine gelen Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı bir TV programında günümüz Z kuşağı olarak tabir edilen gençlerimizi hedonist yani hayatın anlamını haz peşinde koşmak olarak gören kimse şeklinde nitelendirmiştir. ‘Profesör’ ünvanlı Ebubekir Sofuoğlu son olarak saçmalıklarına, Akit TV'de katıldığı programda üniversiteler için ‘sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri’ ifadelerini kullanmayı eklemiştir. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun hem Sakarya'yı hem de Sakarya Üniversitesi’ni zan altında bırakan ‘fuhuş evleri’ söylemini şiddetle protesto ediyoruz. Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversite’mizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir. Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu nun ‘üniversiteler fuhuş yuvası’  bütün bu söylemlerin organize bir yapının ortaya çıkardığı  söylemler olduğuna inanıyoruz ve artık Sakarya halkı olarak kentimizin ve güzide üniversitemizin ülke gündemine böyle zırva söylemlerle değil icatlarla akademisyenlerinin yayınlarıyla öğrencilerinin başarısıyla gündeme gelmesini istiyoruz. Kentimizin valisini ve üniversitemizin rektörünü görevlerini yapmaya davet ediyor sorumluların en kısa zaman da gerekli cezaya çarpılmasını umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 17:40
banner3
YORUM EKLE