"Seçime kadar yüzde 20'nin üzerine çıkacağız"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında gerçekleşen değerlendirme toplantısına katılan İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Partimiz çok net bir şekilde yüzde 15 bandına oturmuş durumda. Seçime kadar da yüzde 20’nin üzerine çıkacağımızı görüyoruz” dedi 

"Seçime kadar yüzde 20'nin üzerine çıkacağız"

Serkan OK'un haberi
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün genel merkezde aralarında İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan’ın da yer aldığı 11 il başkanıyla bir araya gelerek 6 saatlik genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası Başkan Kılıçaslan, gazetemize değerlendirmede bulundu. Önümüzdeki süreci görebilme açısından önemli bir toplantı olduğunu söyleyen Kılıçaslan, “Partinin nasıl gittiğini ve ne pozisyonda olduğunu konuştuk. İllerin kendilerine has anlatmak istedikleri vardı, herkes özgür bire şekilde bunları dile getirdi. Genel başkanımızın bizden beklentileri, bizlerinde genel merkezden beklentileri nelerdir? Bunlar üzerine istişare de bulunduk” dedi. 
KILIÇASLAN, BRİFİNG VERDİ
Genel Başkan Akşener’e Sakarya’daki siyasi partilerin genel durumları hakkında brifing verdiğini ifade eden Kılıçaslan, “Hem teşkilat hem de Türkiye geneliyle ilgili değerlendirmeler yapıldı. Genel Başkanımız, il il gezerek esnaf ve vatandaşları ziyaret ediyordu. Bu kapsamda da Sakarya’ya da bir ziyaret gerçekleştirecekti fakat pandemi nedeniyle kısa bir süreliğine durdurdu. Hayat normale döndüğü takdirde Genel Başkanı'mızın ziyaretleri devam edecektir. Bizde, esnaf ve vatandaş gezilerimize çok fazla olmamak kaydıyla devam edeceğiz. Partimiz çok net bir şekilde yüzde 15 bandına oturmuş durumda. Seçime kadar da yüzde 20’nin üzerine çıkacağımızı ve ondan sonra da ucun açık olduğunu görüyoruz. Düne kadar barajı aşıp aşmayacağımız konuşulurken, bugün ‘Biz bu partiyi nasıl bu seviyede tutarız’ konuşuluyor. Bunun hesabına düştüler. Yoğunlukla AK Parti seçmeninden bir oy kayması olduğunu görüyoruz. Türkiye genelinde bu görülüyor” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 11:53
banner3
YORUM EKLE