SEÇİME MHP İLE İTTİFAK YAPAN AKP YEREL SEÇİMLERDE İKİ BELEDİYEYİ KAYBETTİ: AKP FİRE VERDİ

Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yüzde 65 ile AKP-MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı Ekrem Yüce kazandı. AKP, Pamukova ve Hendek Belediyelerini kaybederken, CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakı hiç belediye kazanamadı

SEÇİME MHP İLE İTTİFAK YAPAN AKP YEREL SEÇİMLERDE İKİ BELEDİYEYİ KAYBETTİ: AKP FİRE VERDİ

KATILIM YÜKSEK
Yerel Seçimler dün gerçekleştirildi. Sakaryalılar kendisini 5 yıllığına yönetecek yerel yöneticileri seçmek için 2 bin 429 sandıkta oyunu kullandı. Sakarya’da seçime katılım oranı yüzde 82’yi aştı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini yüzde 65 ile AKP-MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı Ekrem Yüce kazandı. Yüce’yi CHP-İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın adayı Cihan Kolip yüzde 28 ile takip etti. Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Fahrettin Bay ise yüzde 3’te kaldı.
REKOR AKYAZI’DAN
2014 seçimlerinde tüm belediye başkanlıklarını kazanan AKP, dün yapılan seçimlerde iki belediyeyi kaybetti. Pamukova’da Saadet Partisi’nin adayı Güven Övün rakibi Cevat Keser’i geçerek seçimi kazandı. Hendek’te de Büyük Birlik Partisi adayı Turgut Babaoğlu, AKP’nin adayı Ali Kemal Sofu’ya karşı seçimi kazandı. 13 ilçeyi kazanan AKP, en fazla oyu yüzde 72.54 ile Akyazı’dan aldı. Akyazı’yı, Arifiye ve Erenler takip etti. AKP belediye başkanlığında en düşük oyu Kaynarca’da aldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort