ŞEHRİN PATRONU BÜYÜKŞEHİR'DİR!

Adapazarı Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde Başkan Dişli ve encümen üyelerine yönelik ihale operasyonu ve stat arazisinin TOKİ’ye devri konusu gündeme geldi.

ŞEHRİN PATRONU BÜYÜKŞEHİR'DİR!

Adapazarı Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı. Toplantıda 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantının gündem dışı konuşmalar bölümünde söz alan MHP Grup Başkan Vekili Ayhan Kayıkçı, Adapazarı Belediyesi hakkında çıkan yolsuzluk haberleriyle ilgili olarak, “Arzumuz Adapazarı Belediyesi’nin gerçekten ciddi projelerle gündeme gelmesi ve bu projeleri devam ettirebilmesidir” diye konuştu.
BAZ İSTASYONU
Atatürk Stadı’nın TOKİ’ye devredilmesiyle ilgili Başkan Süleyman Dişli’ye soru yönelten Kayıkçı, “Biz buranın Adapazarı Belediyesi’nde kalmasını savunmuştuk. Buranın devriyle ilgili size herhangi bir şey soruldu mu” dedi. Maltepe Mahallesi’nde kurulmaması için eylemlere neden olan baz istasyonuyla ilgili konuşan Kayıkçı, istasyonların kurulmasında belediyenin izin yetkisi olup olmadığını sordu. Kayıkçı’nın sorularını cevaplandıran Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Stadyum konusu altı çizilerek takip edilmesi gereken bir konu. Biz ilimize bir stat kazandırılsın, ama stat arazimiz elimizden alınmasın diye mücadele etmiştik ama projenin hayata geçmesi için maalesef arazi komple TOKİ’ye verildi” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİR
Konuyla ilgili Adapazarı Belediye’sinin duruşunun da Büyükşehir Belediyesi’yle paralel doğrultuda devam ettiğine dikkat çeken Dişli, “ Bu şehre bir stat kazandırılması bizim seçim projelerimizden biriydi, o yüzden katlanacağız. Araziye rezidans yapılacağına dair henüz bize intikal eden bir konu yok. Belki söylentiden ibarettir. Bu konuyu basında çıkan haberler üzerinden değil de, ilgililerle irdeleyip konuşma taraftarıyım. Şehrin patronu Büyükşehir’dir, olayın aslını onlardan dinleyeceğiz” dedi. Baz istasyonlarıyla ilgili vatandaşların kendilerine de zaman zaman rahatsızlıklarını ilettiğini belirten Dişli, “Bizim bu istasyonları kuracak olanlara karşı itiraz etme gibi bir gayretimiz oldu ancak belediyenin bu konuda çok fazla yetkisi yok” ifadelerini kullandı.
HAL BİRLİĞİ
Toplantıda söz alan Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü İffet Erdoğan 9 Eylül tarihinde resmi gazetede çıkan bir yazıyla baz istasyonunun kurulmasıyla ilgili yetkilerin Büyükşehir Belediyelerine verildiğini söyledi. Erdoğan, Büyükşehir Belediyesine de verilen yetkinin yer seçimi konusunda değil, estetik açıdan uygunluğu hakkında olduğunu vurguladı. Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Gündemin ilk 10 maddesi toplu olarak görüşülerek kabul edildi. MHP’li meclis üyeleri gündemin 8, 12 ve 13’üncü maddelerine red oyu verdi, meddeler oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin 14’üncü maddesinde yer alan “Adapazarı Belediyesi 2014 Mali Yılı Tasarısı ve 2015-2016 Mali Yılları Bütçe Tekliflerinin incelenmesi” konusu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 15’nci maddesiyle Hal Birliği’nin Adapazarı Belediyesi’nde bulunan hisseleri Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER