Selçuk Kılıçaslan ifade vermeye böyle gitti 

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla ifade vermeye çağrıldığı İl Emniyet Müdürlüğü'ne partililerle gitti 

Selçuk Kılıçaslan ifade vermeye böyle gitti 

sakaryayenihaber.com -

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla ifade vermek üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne davet edildiğini açıklamıştı. 
İl Başkanı Kılıçaslan, emniyete giderken partililer de kendisini yalnız bırakmadı. 
İfadesini verdikten sonra emniyetten ayrılan Kılıçaslan, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: 
"Değerli hemşerilerimiz kıymetli basın mensupları dün akşam saatlerinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesinden aranarak Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim gerekçesiyle ifade vermek üzere emniyet müdürlüğüne davet edildim. Olayı öğrenen parti yöneticilerimiz ile birlikte emniyet müdürlüğüne giderek konu hakkında bilgi aldık. Tarafıma isnad edilen suçun 2019 yılı Mart ayında Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’ye  yönelik Sayın Cumhurbaşkanı (Ak Parti Genel Başkanı)  tarafından dile getirilen “hapis cezası” iması sonrası yapmış olduğumuz açıklamaya ilişkin olduğunu öğrendik.Gerek şahsım gerekse parti hukukçularımız tarafından incelenen basın açıklamasında, herhangi bir suç unsuru olmadığı kanısına vardık. Adil ve tarafsız gözle bakan herkes de bunun bir durum tespiti olduğunu kabul etmektedir. Suça konu bu açıklamamız siyasi makam ve görevimiz gereği iktidara muhalefet etme özgürlüğümüz ve eleştirel siyasi açıklama yapma hakkımız sınırları içerisindedir ve hakaret kastı taşımamaktadır. Bu minvalde tüm hemşerilerimize şunu söylemek isterim ki, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’den aldığımız güçle, ilk günkü cesaretimizle doğruları söylemeye devam edeceğiz ve doğru bildiğimiz yoldan asla geri dönmeyeceğiz."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 15:46
banner3
YORUM EKLE