Selçuk Kılıçaslan yerel yönetimleri eleştirdi

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, yerel seçimlerinin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen şehirde gözle görülür tek bir hizmetin yapılmadığını ileri sürerek, “Bol bol laf üretiyorlar, ortada hizmet yok” dedi.

Selçuk Kılıçaslan yerel yönetimleri eleştirdi

İyi Parti olarak Sakarya’yı yönetmek istediklerini göreve gelemediklerini söyleyen Başkan Kılıçaslan, “Halkımız bize bu görevi vermiş olsalardı çok güzel hizmetlerle, şehrimizi en iyi şekilde yönetebilirdik. Seçimlerin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen ortada tek bir hizmet yok. Ortalıkta uçuşan projeler var icraat yok. Hayata geçiremeyecekleri projeler ile halkı oyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Belediyeler zaten borç batağındalar. Açıkçası benim hiç umudum yok” dedi.
SÖZ VERİLDİ, YERİNE GETİRİLMEDİ 
Kılıçaslan, Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk anıtının yerinin değiştirilmediğine de dikkat çekerek, “Geçici olarak oraya alındı. Hala Atatürk’ün karşısına saygı duruşuna geçildiği zaman oradaki devlet erkanı tabelaları seyrediyor. Yağmur yağdığı zaman halimiz ortada yürüyemiyoruz bu şehirde. Altyapı felç. 31 Mart’ta kadar ‘yapacağız, edeceğiz’ dedikleri hiçbir şeyi  yapmadılar. Sözler verildi, yerine getirilmedi” şeklinde konuştu.
 “SAĞLIK CİDDİ ANLAMDA PROBLEM” 
Sağlık alanında da ciddi anlamda sorunlar olduğunu kaydeden Başkan Kılıçaslan, “Çok ciddi bir sağlık problemi var. Doğduktan sonra fosfor metabolizması bozukluğu teşhisi konulan Minik Yusuf’u konuşuyoruz. O çocuğa biz yardımcı oluyoruz. Devletin veyahut belediyenin hiçbir katkısı yok. Bu küçük evladımıza 400 bin TL para lazım. Bizim veya belediyenin vermesiyle de olmaz. Sağlık Bakanlığının duruma el atması gerekiyor. Bunu da milletvekili, belediye, siyasetçi ve STK’ların hepsinin bir araya gelip ortak bir çözü bulması gerekiyor” diye konuştu 
BAŞKAN DEĞİŞTİ, SORUN DEĞİŞMEDİ 
Sakarya’nın en büyük sorunlarından birinin trafik olduğuna dikkat çeken Kılıçaslan, “Ulaşım büyük bir sorun teşkil ediyor. Sabahları ve akşamları yaşanan trafik buna örnektir. Bunun için herhangi bir çözüm üretilmiyor. Nostaljik tramvay yapmayı planlıyorlar yapmasınlar daha iyi. Bu vatandaşın yıllardır beklediği bir raylı sistem var. Kuzeyde ölü bir şehir var. Oraya bakıldığı zaman doğru dürüst bir sosyal aktivite yapılacak bir alan yok. Bu şehir, tren ve vagon üreten bir şehirdir. Biz defalarca söyledik raylı sistemin yapılması gerekiyor. Belediye başkanımız değişti fakat değişen bir şey olmadı” dedi.
Serkan OK


 

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER