Serbes: İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Gelecek Partisi Ender Serbes, Coşkunlar Fabrika'sın da meydana gelen patlama ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Serbes: İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, Hendek’de bulunan Havai Fişek Fabrikası’nda meydana gelen patlamayla ilişkin yaptığı açıklamada, “İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Acaba bu işletmeler çok sıkı bir şekilde denetleniyor mu? En son denetim ne zaman yapılmış, bir ihmal var mıdır?” sorusunu yöneltti.

"CEVAP VERİLMELİ"

Aynı aileye mensup olan bu işletmelerde daha öncede patlama olduğunu ve can kayıpları yaşandığını hatırlatan Serbes, patlamanın nedeninin iyice araştırılması ve kamuoyunun açık bir şekilde bilgilendirilmesini istedi. Serbes, “Daha öncede aynı şekilde patlamalar oldu. Umarım denetimsizlikten değildir. Patlamanın sebebi araştırılıp bulunmalı, denetim yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve en son ne tür denetim yapılmış belgeleriyle kamuoyu aydınlatılmalıdır. Bu tür tehlikeli işletmelerin denetimi ne sıklıkla yapılmalı, nasıl yapıldığı konusunda kamuoyunun beklediği cevaplar verilmelidir.“ diye konuştu. Serbes patlamada yaralanan işçilere de acil şifalar dileğinde bulundu
 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 01:15
banner3
YORUM EKLE