Serbes: “Üretici için çare olacağız”

Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odasına yaptığı ziyarette sebze ve meyve üreticilerine destek olacaklarını söyledi 

Serbes: “Üretici için çare olacağız”

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes ve partililer sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’ı ziyaret etti.  
Gelecek Partisi heyetini ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Başkan Kabacan, siyasi partilerin gerek ülkenin gerekse yerel anlamda sorunların çözümünde et etkili çözüm yolu olduğunu söyledi. Kabacan, Serbes ve ekibine nazik ziyaretleri için teşekkür etti.
Türkiye’nin sebze ve meyve yönünde zengin bir potansiyeli olduğuna dikkat çeken İl Başkanı Ender Serbes, son 10 yılda tarımsal üretimde ciddi bir gerileme yaşandığını söyledi. Serbes, “Bir zamanlar tarımda dünya sıralamasında 7. ve kendi kendine yeten bir Türkiye’nin bugün birçok gıda ürününü ithal eden bir pozisyonda olması hepimizi üzmektedir. Planlı ve güçlü tarımsal üretim yapabilen bir Türkiye, geleceğimizin de teminatı olacaktır. Üreticilerin de azami katılımı ile birlikte güncel formüller oluşturularak Türkiye’nin tarım politikasını çözüme kavuşturacağız” dedi.  
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER