SERDİVAN'DA ORGANİK PAZAR VAADİ

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Organik Köy Pazarı Projesi’yle birlikte yeni dönemde, üreticilere tohum ve ilaç desteği vereceklerini belirtti.

SERDİVAN'DA ORGANİK PAZAR VAADİ

Çalışmayı, Tarım Kredi Kooperatifi ve İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte istişare ederek hayata geçirmeyi düşündüklerini ifade eden Başkan Alemdar, “Serdivan Belediyesi olarak üreticimizin, çiftçimizin her zaman yanındayız. Önümüzdeki dönem hayata geçirmeyi planladığımız Organik Köy Pazarı’nda;, çiftçilerimize kendi doğal ürünlerini pazarlama imkanı sunmuş olacağız. Bu proje ile halkımızın sağlık ürünlere ulaşmasını sağlayacağız.” dedi. Alemdar şöyle devam etti, “Köylülerimizin organik tarım ürünlerini yetiştirebilmesi için belediye olarak teşvik edici desteklerde bulunacağız. Toprakla buluşturacağımız yeni tohumlar sayesinde yöresel ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi artarak, Serdivanımızın tarım ekonomisi canlanmış olacak.” ifadelerini kullandı.
YENİ PAZAR ALANLARI
Mahallelerdeki mevcut pazar alanlarını da büyütüp modernize edeceklerini söyleyen Alemdar, pazar yeri olmayan mahallelerde ise yeni pazarlar inşa edeceklerini belirterek, “Pazar esnaflarımızın olumsuz hava koşullarından etkilenmeyeceği; modern ve hijyenik ortamda açacakları sergilerle vatandaşlarımıza daha sağlıklı hizmetler vereceği pazar alanları inşa edeceğiz. Yeni dönemde pazarsız mahallemiz kalmayacak.” dedi.
KENT ORMANLARI
Planlı şehirleşmeyle büyüyen Serdivan’da; kentsel gelişimin yanı sıra doğal yaşam alanlarının korunması ve kullanılması noktasında da yeni adımlar atılacağını vurgulayan Başkan Alemdar, “Kent ormanlarıyla vatandaşlarımıza yeni yeşil alanlar oluşturacağız” diye konuştu. Serdivan’ın tarihinde yer alan meyvecilik kültürünü yeniden etkin hale getirmek için, meyve bahçeleri projesini hayata geçireceklerini ifade eden Alemdar, “Serdivanımızın doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarmaya, tarihimizde yer alan geleneklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER