Serdivan’ın sahil projesine anlam veremediler 

Serdivan Belediyesi’nin Karasu sahilindeki bir tesisi kiralamasına yönelik projesi, İyi Partili ilçe başkanının tepkisini çekti 

Serdivan’ın sahil projesine anlam veremediler 

Serdivan Belediyesi, Karasu sahilinde bulunan Kuyumculu Eğitim ve Dinlenme Tesisinin Milli Emlak’tan kendilerine tahsis edilmesini sağladı. 
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, gelişmeyi, “Karadeniz sahilinin Karasu sınırları içerisindeki 44 bin 540 m2’lik alanda uygulayacağımız proje çalışmalarıyla Serdivanlı hemşehrilerimizi sahille buluşturacağız. Deniz kenarına 250 metre cephesi olan tesiste bina onarımlarının yanı sıra zemin iyileştirme ve peyzaj çalışmaları uygulayacağız” ifadeleriyle duyurdu. 
İyi Parti Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak da bu projeyi değerlendirirken, ‘Serdivan için kayıp 4 yılın habercisi’ olarak tanımladı. 
İlçe Başkanı Ahmet Uçak’ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 

“Bizler İYİ Parti olarak Serdivan Belediye Başkanı Sn. Yusuf Alemdar’ın son açıkladığı projeye tüm iyi niyetimizle düşünmemize rağmen, bir anlam veremedik.
Serdivan’ın her mahallesinde alt ve üst yapı sorunları varken, zaten toplu taşıma ile 60 dakika mesafede bulunan Karasu ilçemizde bir sahil kiralayıp, orada ‘Serdivanlıları Sahille Buluşturuyoruz’ demek kayıp geçecek 4 yılın habercisidir.
Serdivan’da yaşayan vatandaşlarımızın zaten ulaşabilir olduğu bir hizmete değil, yıllardır tamamlanmayan alt yapı, üst yapı hizmetlerine ihtiyacı vardır.  
Serdivanlı hemşerilerimizin ve buraya misafir olarak gelen öğrencilerimizin kaldığı 5 katlı binaların kentsel dönüşüme ihtiyacı vardır.
Serdivanlı gençlerimizin helikopter pistine değil spor alanlarına ihtiyacı vardır.
Burada yaşayan ve misafir olarak gelen tüm vatandaşlarımızın sosyal alanlara ihtiyacı vardır.
Serdivanımızın doğal oluşumuna  bıraksanız şimdiye kadar tamamlanacak olup halen tamamlanamayan şelaleye değil, yanı başımızda bulunan Dünya harikası Sapanca gölümüze yapılacak yatırımlara ihtiyacı vardır.
Pandemi sürecinde çok iyi görüldü ki 4 yanı duvarlarla çevrili bitmek bilmeyen avm projelerine değil onun yerine hemşerilerimizin nefes alabilecekleri projelere ihtiyaçları var.
Serdivan her geçen gün üstüne koyarak zaten gelişiyor sizlerden ricamız sizlerin de bu gelişmeye katkıda bulunmanızdır.”
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 12:13
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep TOPÇU
Recep TOPÇU - 6 ay Önce

Serdivan için yapacak bir şeyi olmadığı halde tekrar seçilen başkanın varyeteleri ancak böyle olur

Sapancalı Recep
Sapancalı Recep - 6 ay Önce

Serdivan ilçesine seçim propagandaların da yapacak bir şeyin kalmadığını söyleyen ve tekrar seçilen bir başkan

Sakaryalı
Sakaryalı - 6 ay Önce

Anlasaydı iyi partide olmaz dı daha yaşı genç bu arkadaşın daha pişmesi lazım