Sevindik: “Partimizden tek bir çivi sökülemez”

Gelecek Partisi İl Başkanlığı görevine atanan Fatih Sevindik, partisinde siyaset yapmanın şeref verici olduğunu belirterek, “Bizim partimizden tek bir çivi sökülemez” dedi

Sevindik: “Partimizden tek bir çivi sökülemez”

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes ve beraberindeki yönetimi geçtiğimiz günlerde istifa ettiklerini duyurmuştu. Serbes, istifasından bir gün sonra il binasını boşaltarak tabelaları indirmişti. İl başkanlığının yeri boşalırken, adaylar Genel Merkez’e çağırılarak mülakata tabi tutuldu. Yapılan istişare toplantıları sonrasında İl Başkanlığı görevine Fatih Sevindik atandı. Göreve gelen Fatih Sevindik ilk açıklamayı Yenihaber’e yaptı.

“ŞEREF VERİCİ”

Gelecek Partisi’nin çok önemli bir parti olduğunu söyleyen Sevindik, “Burada siyaset yapmak şeref vericidir. İktidar partisi değiliz ve bu zor günlerde siyaset yapıyoruz. Burada görev almanın ülkemiz için de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eski il başkanımız istifa etti, ardından istişareler yapıldı. Uzun zamandır siyasetin içerisinde değildim. Bu görev için talepte bulunmadım. Oradaki arkadaşlarımız ismimizi vermiş. Siyasette görev istenmez, verilir. Bize ne görev verilirse yaparız. Bize verilen görevi de sonuna kadar yapmaya karar verdik” dedi.

“DOĞRU OLMAYAN ŞEYLER”

Boşalan parti binası ile ilgili de konuşan Sevindik, “Göreve yeni geldik. Ben olayların dışındaydım, pek bilgim yok. Şu an il başkanlık binası aynı yerinde devam ediyor. Fakat bunlarla ilgili çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki günlerde yapılacaklar belli olur. Söyleyenlerin birçoğu doğru değil. İstifalar var ama bunlar dedikoduyu geçmiyor. Doğru olmayan çok şeyler söylendi ama bizim partimizden tek bir çivi sökülemez. Bunlarla alakalı detaylı bir çalışma için çalışıyoruz. Görevi aldık, başladık ve hızlı bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah sonuca kısa bir zamanda varacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 14:30
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat Coşkun
Serhat Coşkun - 4 hafta Önce

Ender Serbes adam gibi adamdır.

Selim erkurt
Selim erkurt - 4 hafta Önce

Ender abimin hatırına bu partiye üye oldum. On7n olmadığı yerde ne işim olur.

Ali al
Ali al - 4 hafta Önce

davutoğlu'nun referansiyla Kocaali'de belediye bsklık seçimlerini 5. Parti olarak tamamlamisti.

Hakan öztuna
Hakan öztuna - 4 hafta Önce

Ahaa şu akraba kontenjanından gelen sen misin?

Kenan Karslı
Kenan Karslı - 4 hafta Önce

Gelecek Partisi Ender Serbes'i kaybettiği için çok pişman olacak. Adamın tek başına %5 oyu var Sakarya'da. Yazık... Bakırı altına tercih ettiler.