Siyasetten aşı açıklaması: "Gerekirse kuyruğa gireceğiz"

Koronavirüs salgınında aşı tartışmaları sürerken, MHP'li başkan vatandaşa yaptığı aşı çağrısında gerekirse kuyruğa gireceklerini söyledi

Siyasetten aşı açıklaması: "Gerekirse kuyruğa gireceğiz"

Yeni tip koroavirüs (Kovid-19) salgınında vaka ve vefat sayıları oldukça yüksek...
Bu süreçte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de aşı tartışması yaşanıyor.

Hangi aşının yapılıp yapılmayacağı tartışmalarının yanı sıra bazı kesimler aşıya tamamen karşı bir tavır sergiliyor. 

Yıl sonundan itibaren ülkemizde Çin menşeli aşının uygulanmaya başlanması beklenirken siyasetten de değerlendirmeler geliyor. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Sağlık Bakanlığı'nın uyguladığı aşıdan olacağını açıklamasının ardından Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak'tan da "aşı olacağız" açıklaması geldi.


İlçe başkanı Oturak; 
"Ülkemizin geçtiğimiz Mart ayı itibariyle yaşamaya başladığı salgın süreci, son iki aydır ciddi bir seviyeye ulaşmış olup, her geçen gün vaka sayılarına yeni vakaların eklenmesi sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak milletimizi tehdit eder bir hal almıştır. Böyle bir ahvalde devletimizin süreçlerine dahil olduğu korona aşısını, Liderimiz sayın Devlet Bahçeli gibi, arkadaşlarımızla beraber biz de yaptıracağız" dedi. 


KUYRUĞA GİRERİZ
Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar’ın “Şimdi Türkiye’de olsam kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım” açıklamasını da hatırlatan ilçe başkanı Oturak, salgının etkisizleşmesi için Aziz Sancar'ın da dediği gibi gerekirse kuyruğa gireceklerini ifade etti. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2020, 15:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Badenur / Esohbetten
Badenur / Esohbetten - 2 ay Önce

bu aşıya fazla güvenmiyorum madem çin aşısı çok güvenli kendi halkı neden olmuyor bu aşılardan bu büyük bir sorun teşkil eder