Sofuoğlu için suç duyurusunda bulunacaklar

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, üniversiteler için ‘fuhuş evi’ sözlerini kullanan SAÜ’lü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Sofuoğlu için suç duyurusunda bulunacaklar

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı canlı yayın programında üniversitelere ‘fuhuş evi’ sözlerini kullanması üzerine birçok kişi tarafından tepki topladı. SAÜ yönetimi gerekli işlemlerin yapıldığını açıklarken, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu da bir açıklama yaparak Sofuoğlu hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

‘GEREĞİNİ YAPACAĞIZ’

Başkan Çeroğlu, “Daha önce İstanbul Sözleşmesi ile kadın haklarını hedef alan ve bugün yine ilimizin ismini iğrenç bir şekilde medyaya taşıyan ailelerimizin okutmak için bin bir güçlük çektiği geleceğimizin teminat olan gençlerimize hakaret eden bu sözde profesör hakkında tüm kadınlarımız ve üniversite öğrencilerimiz adına Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız. Buradan Sakarya Üniversitesi Rektörüne sesleniyoruz, devletin üniversitesinde profesör olarak görev yapan birisi hakkında gereğini yapmazsanız, bizler üniversitenin önünde gereğini yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 12:39
banner3
YORUM EKLE