“Sorumluluk duygusuyla yeniden aday oldum”

Fatma Kurtuluş, CHP Adapazarı İlçe başkanlığına yeniden neden aday olduğunu ve hedeflerini anlattı

“Sorumluluk duygusuyla yeniden aday oldum”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, 12 Ocak’ta yapılacak olan ilçe kongresinde yeniden aday olurken, neden aday olduğunu ve hedeflerini gazetemiz Haber Koordinatörü Günay Yazıcıoğlu’na anlattı.
CHP Adapazarı İlçe Başkanlığına bir gereklilik, bir zorunluluk ve sorumluluk duygusuyla yeniden aday olduğunu söyleyen Fatma Kurtuluş, “İster istemez bu ihtiyaca cevap vermemek olmaz. O yüzden tekrar aday olmalıyım dedim, partimizin tabanının isteği de o yönde oldu. Adayım, kongremizi 12 Ocak’ta Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapacağız. Tüm dostları, partileri halkımızı davet ediyorum” dedi.

Fatma Kurtuluş kimdir? Aktif siyasete nasıl başladınız?
“PARTİYLE BAĞIMI HİÇ KOPARMADIM”

Aktif siyasete 2002 yılında kadın kollarına katkı vereyim, bu çorbada benimde tuzum olsun diye girdim. Belki de bu çaba ve düşünceler beni bir yolculuğa taşıdı. Önce kadın kolu ilçe başkanı olarak görev aldım, akabinde 2005- 2007 yılları arasında merkez ilçe başkanı olarak göreve devam ettim. 2007’de aday olmadım ama partiyle bağımı da hiçbir zaman koparmadım. Görev alsak ta almasak ta partiliyiz. O inandığımız bir bağ var, yarınlar için burada, buraya katkı sunmakla tabi ki o sorumlulukla devam edeceğiz dedik. Parti içerisinde de değişik görevlerde de buldum, katkı sundum. 2009 belediye meclis üyesi aday adayı olarak katkı sundum. O beni 2014’te belediye başkan adaylığı noktasına getirdi. 
“İLÇE BAŞKANI OLDUM”
2017’de hem parti tabanının isteği, hem de örgütsel anlamda çıtayı yükseltmek için ilçe başkanı olarak yeniden görev aldım. Kongrede seçilerek iki yıldır görev yapıyorum. Yönetici arkadaşlarımla beraber etkin bir çalışma gerçekleştirdik. Partimizi neler yapılabilir, yarınlara nasıl hazırlarız, nelere ihtiyaç var anlamında harekete geçirdik. Dolu dolu bir iki yıl geçirdik.  Kongrede çalışma raporumuzu da okuyacağız, orada da herkes görecek zaten. Ne olursa olsun bundan sonra arzumuz bunun devam etmesidir. 
“BAĞLARIMIZI GÜÇLENDİRDİK”
Göreve geldikten sonra mahallelerde üye toplantımızı yaptık, üyelerimizle partimizin bağını güçlendirelim, onları aktif hale getirelim istedik ve bu amaçla çalışma yürüttük. Sahada yine mahalle ziyaretlerimize devam ettik, sivil toplum örgütleri, sendikalarla bağımızı güçlendirdik. Bu esnada bir baskın seçim yaşadık. Biz tüm hazırlıklarımızı buna göre yapmıştık. Ama Türkiye’de her gün her şey değişebiliyor. Baskın seçim olsa da biz elimizden gelen her çalışmaları yaptık. Hem Cumhurbaşkanı seçiminde, hem milletvekili seçiminde, ama olmadı.  Ondan sonraki süreçte yerel yönetim seçimleri için çalışmalarımızı yaptık.
"BİRÇOK İSİMLE GÖRÜŞTÜM"
Partililerimizle görüştüm. Burada partide emek vermiş, geçmişten bu güne tecrübeli, siyasete katkı vermiş partilerimize gittim. Yedi sekiz kişiyle görüştüm. Burada açıklamak istemiyorum biliyor onlar kendilerini. Toplantılar yaptım hem belediye başkan adaylıkları olmuş, hem ilçe başkanı olan partilerimizi bir araya getirdik. Büyüklerimizi neler yapılabilir, seçimle ilgili görev almaları noktasında çalışan örgütlerimiz var, ilçe  yönetimi var katkı sunun dedik, kabul etmediler. Daha sonra İsmail Kılıç arkadaşımız aday olmak istedi.  Yönetim kurulu arkadaşlarımız ile görüşerek İsmail Kılıç arkadaşımızı aday gösterdik. Önce Ankara bize adaylarınızı bulun demişti, ittifak gündeme geldi, Sakarya’da o süreçten sonrada işte belli bir noktada uzlaşı olmadı.  Tabi ben bir ilçe başkanıyım, benim üstümde meclis partisi üyem, il başkanım ve grup başkan vekilim var. Seçim takvimin son günü Adapazarı’nda ortak her parti kendi adayını çıkacak dendi.  Bu saatten sonra bana da düşen tüm örgütümle inandığım dava için, inandığım sahada çalışmak olmalıydı onu yaptık. 
15 YIL SONRA MECLİS ÜYESİ ÇIKARDIK”
Yaptığımız çalışma sonucunda da Adapazarı’nda 15 yıl sonra bir belediye meclis üyesi çıkardık. Yeter mi? Yetmez.  Belediyelerde kaybettiğimiz o iktidarı tekrar hem halkımıza hem de tabanımıza kazandırmak hedefimiz bu. 
“İLK DEFA MAHALLE TEMSİLCİLİĞİ AÇTIK”
Yeniden adayım, yarış süreci tabiki devam edecek.  2 yıldır yaptığım ilçe başkanlığı görevimde Yenikent’te ilk defa mahalle temsilciliği açtık.  Bunlara devam etmek istiyoruz.  Mahallelerde bu şekilde örgütlenmeyi sağlamamız lazım.  Gençlerimiz yeniden partiye gelmeye başladı. Yerel yönetim komisyonları kurarak, gençlerimizi de aktif siyasetin içine çekmeye çalışıyoruz, onları yarınlara hazırlamak istiyoruz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi koca bir çınar, kökü o kadar sağlam ki yüz yılla dayanıyor.  Daha etkin bir siyaset yapacağız. 
“HİÇ BİR HESABIMIZ YOK”
Kişisel kimseyle hiçbir hesabımız yok, hepsi bizim aynı uğurda mücadele ettiğimiz yoldaşlarımız, dostlarımız. Ama tabi ki dediğim gibi iş siyaset buradan bir verim bekliyorsunuz. Siyaset adına ayrımlar sadece o anlamdadır. Öyle bakmak lazım bu bizi de ayrı yapmaz, muhakkak  ki çok il başkanları geldi geçti. İlçe başkanları da öyle gelip, gidecektir. Asıl olan parti. O bayrağı kim taşırsa, görevimizi sunmaya devam edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 13:39
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER