SP'li Abay'dan İstanbul Sözleşmesi'ne tepki

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, tekrardan gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi'ne tepki gösterdi.

SP'li Abay'dan İstanbul Sözleşmesi'ne tepki

Saadet Partisi Sakarya il Başkanı Fahrettin Abay, son günlerde Diyanet İşlerinin açıklamasıyla tekrardan gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi'nin aile yapısına zarar verdiğini söyledi.

Fahrettin Abay konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Saadet Partisi olarak 11 Mayıs 2011 yılında meclise geldiği andan itibaren biz bu sözleşmenin toplumu mahvedeceğini zinayı arttıracağını kamuoyuna defalarca anlattık. Bizim bu ikazlarımıza rağmen mecliste grubu bulunan 4 siyasi parti AKP, CHP, MHP HDP nin oylarıyla İstanbul Sözleşmesi meclisten geçti. Bizi bin yıl ayakta tutan dinimize, örfümüze ve aile yapımıza uymayan bu düzenlemeyi yaptılar. Bunun karşısında 2 milyon aile reisi evinden uzaklaştırıldı. Verilen para cezaları ile devler bu işi bir gelir kapısı haline getirdi. Zina serbest bırakılarak toplumda onarılamayacak yaralar oluşturdu. Artan boşanmalar ve sokaklarda babalarının kim olduğunu bilmeyen binlerce çocuk ve bunun devamında artan şiddet ve cinayet ve bunun yanında özellikle Ramazan ayında yürüyüş yapan kolu dışarda olan eşcinsel dernekleri bu hükümet tarafından meclisten geçirilen İstanbul sözleşmesinin ürünleridir.

Saadet Partisi olarak bir kez daha ikaz ediyoruz,  Bu konunun tartışılmasına dahi gerek yok. Çoluk çocuğumuzun geleceği için insanlığın geleceği için devletin bekası için bir an evvel bu sözleşmeyi ortadan kaldırıp oluşan bu felaketin yaralarını sarmak için 82 milyon bir araya gelerek başta hükümet olmak üzere hep beraber bu felaketi önleyelim."

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER