SP'li Abay, "Yakında yoksulluğu da yasaklarlar"

Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı Haziran ayı divan toplantısını gerçekleştirdi. Pandemi sonrası ilk divan toplantısı İl teşkilat binası terasında yapıldı. Özellikle hijyen ve sosyal mesafenin titizlikle uygulandığı toplantıda, maske takılması hassasiyetle istendi.

SP'li Abay, "Yakında yoksulluğu da yasaklarlar"

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Covid salgınından sonra yeni normalleşme döneme girilmesiyle parti çalışmalarına arazide başlattıklarını, bugüne kadar 3 ay boyunca online olarak parti çalışmalarını gerçekleştirerek, il ve ilçe teşkilatlarını diri ve aktif tuttuklarını kaydetti. Abay, ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamalarına ve ekonomide yaşanan ilginç notlar ve veriler anlatarak devam etti.  Abay, AKP’nin Kasım 2002’de iktidara geldiğinde yoksulluğu bitireceğini söylemesine rağmen Türkiye’de 20 yıllık süreçte yoksulluğun arttığını kaydetti. Abay, “Mevcut hükümet tarafından benimsenen piyasa yanlısı ekonomik anlayış ile hak temelli sosyal politika anlayışından uzaklaşılması, yoksullukla mücadele açısından başarısızlığı da beraberinde getirmiştir. Yasaklar ortadan kaldırılmak yerine her şeyin çözümü haline geldi. Her halde bundan sonra milleti ikna etmek için kısa süre içinde yoksulluğu da yasaklarlar. Milli Görüş ve onun temsilcisi Saadet var olduğu sürece geleceğe ümitle bakmak sanıyorum sadece Milli Görüşçülerin değil, tüm milletimizin hakkıdır. Gelecek Saadet Partisi ile gelecek.” dedi. 

Saadet Partisi Hendek ilçe Başkanlığı’nın çalışmasıyla, 5 kişi üye yapıldı. İl Başkanı Fahrettin Abay, toplantının gündemiyle yeni üyelere rozetlerini taktı. Toplantının diğer gündem maddesinde ise, İlçe Başkanları, birim başkanları ve kadın kolları ile AGD Başkanı Ali Ahmet Çelik aylık faaliyet raporlarını sözlü olarak verdiler. Toplantının bu ay ki misafir konuşmacısı Trabzon-Aralıklı eski Belediye Başkanı ve Eğitimci Ömer Bektaş oldu. Eğitimci Ömer Bektaş, halkın zulüm ve işsizlik problemleri içinde yarınlara umutla bakamadığını, mevcut kapitalist sistemin insanları çağdaş köleler haline getirdiğini, bu tehlikeyi gören ve karşı duran tek siyasi hareketin Saadet Partisi olduğunu ifade etti.

Bektaş sözlerini şöyle devam etti;

“7 gün 24 saat içinde akşam 7’den sabah 7’ye kadar teşkilat çalışmalarımıza katılalım. Ölüm ve hastalık hariç mazeret üretmeden mahallemizi, ilçemizi ve ilimizi ziyaret edelim. Türkiye Saadet Partisi’nin iktidarı ile kurtulur. Arazi çalışmalarında, ülkenin en büyük problemi işsizlik, borçlanma, eğitim sorunu, Aileyi parçalayacak İstanbul sözleşmesi gibi kanunlar ve Ahlak ve maneviyattır. Ayağımızı yere sağlam basalım ve geleceğimizin kurtuluşu için teşkilat çalışmalarına zaman ayıralım” 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 15:32
banner3
YORUM EKLE