'SP sürpriz yapacak'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez ilimizde yapacağı üç günlük ziyaret öncesi basın toplantısı düzenleyerek değerlendirmede bulundu. SP İl Başkanı Eyüp Yıldırım ise yerel seçimlerle ilgili iddialı konuşarak, “Büyükşehir adayımız sürp

'SP sürpriz yapacak'

SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, ilimizde gerçekleştireceği geziler öncesinde, dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Murat Çolak, İl Başkanı Eyüp Yıldırım, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nurettin Şenel, Genel Başkan Danışmanı ve Fatih Belediyesi Başkan adayı Lütfi Kibiroğlu katıldı.
İYİ HAZIRLANDIK
Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Saadet Partisi’nin bütün teşkilatlarında seçime en iyi hazırlanan parti olduğunu ifade etti. Partisinin seçim projeleri hakkında bilgiler veren Bitmez, “5 haftalık bir program yapmıştık. Bu hafta son haftamız, ilçeler ziyaret edilerek seçim projelerimiz buralarda da halka tanıtılacaktır” dedi.
SEÇİM MAKETİ
Bitmez konuşmasının devamında AKP’nin demokrasi paketini değerlendirdi. Bitmez, “Bu paket demokrasi paketi değil, seçim maketidir” dedi. Bitmez paketin hazırlanmasında, Avrupa Birliği ve onlarla yapılan anlaşmaların etkili olduğunu söyledi. Başörtüsünün kamuda serbestliğini müspet bir gelişme olarak nitelendiren Bitmez, “İnanç özgürlüğünün resmisi olmaz. Aslında bu bir serbestlik değil, yasaklamadır” dedi.
SEÇİM BARAJI
AKP Hükümeti’nin seçim sistemini günümüz Türkiye’si açısından tehlikeli olarak değerlendiren Bitmez, “Bu sistem AKP ve BDP’nin yararına olacak bir çalışma olmuştur.Biz 0 baraj öneriyoruz. Herkes aldığı oy kadar vekil çıkarabilmeli” biçiminde konuştu.
HAKSIZ REKABET
Seçim paralarından sadece AKP, CHP ve MHP’nin faydalandığını söyleyen Bitmez, durumu ‘haksızlık’ olarak yorumladı. Bitmez’den sonra konuşan İl Başkanı Eyüp Yıldırım, partinin Büyükşehir adayı hakkında ipuçları verdi. Adayın kim olduğunun sorulması üzerine Yıldırım, AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün seçimle ilgili açıklamalarına atıfta bulunarak, “1 belediye kaybedersek kaza olur. Eğer 2 belediye kaybedersek bu sürprizdir” diyen Üstün’e, “Tam bir sürpriz aday çıkartarak cevap vereceğiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER