Tank Palet kavgası

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır cablı yayında “Devletin ordusu Katar'a satıldı” dedi. Canlı yayında ortalık karıştı.

Tank Palet kavgası

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İyi Parti Adalet Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, ulusal bir kanalın canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapılırken, ‘Tank Palet Fabrikası’ tartışması gündem oldu. Konuyla ilgili konuşan CHP’li Başarır, “Tank Palet Fabrikası’nın satış sürecinde genel başkanımızdan, İyi Parti’den hatta diğer muhalefet partisine kadar, Tank Palet Fabrikası’nın ordunun bir parçası olduğunu, buna Katar’ı ortak etmenin ihanet olduğunu ordunun Tank fabrikasını Katar’a yüzde 50’sini satıyorsun. Tank Palet Fabrikası’nı ordudan ayırmayın, ayıramazsınız. Ben tank fabrikamın yüzde 1’ini bile satmam Katar’a. Katar, kim oluyor. Orduya sadece Türkiye yatırım yapar. Bizler Sakarya’da Şanlı Ordumuzun Tank Palet Fabrikası’nın satılmaması için elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyduk! ‘Tank Palet Vatandır’ satılamaz dedik. Bugün yine aynısını söylüyorum! Tank Palet Fabrikası satılamaz bu ülkenin ordusudur, Türk Ordusu bu ülkenin namusudur” ifadelerini kullandı. Başarır’ın sözlerine Hacısalihoğlu ile Daşdemir tepki gösterince canlı yayında çok sert tartışmalar yaşandı.

AK PARTİ’DEN KINAMA 
CHP’li Başarır’ın açıklamaları sonrasında AK Parti’den açıklama gecikmedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Başarır’ı kınayarak şu açıklamayı yaptı, “Suriye’de, Libya’da ve Doğu Akdeniz’de güvenliğimiz ve haklarımız için kahramanca mücadele eden ordumuzla ilgili kullanılan bu saygısız ve düşmanca dile geçit vermeyiz. Kardeş Azerbaycan’ın yanında olan askerlerimizin onurlu ve kahraman mücadelesi tarihi bir değere sahiptir. Kahraman Ordumuz bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin korunması için milletimizin emrindedir. Gücü ve kabiliyetleri ile tüm dünyanın takdir ettiği bir ordudur. Milletimiz için eşsiz bir değerdir. Siyasi provakasyonların ordumuzu hedef almasına müsaade etmeyeceğiz. Kahraman Türk Ordusu hakkında ahlak ve seviye yoksunu ifadeler kullanan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınıyoruz. “Türk Ordusu satılmış” diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanıyor.”

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 11:26
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
suçlu kim tabiki seçmen
suçlu kim tabiki seçmen - 2 ay Önce

tank palet i geç en büyük rant kanalistanbulda yapacaklar.bunların çoğu o güzergahı kapattılar. milletin parasın kanalistanbul a gömüp kendi arsa değerlerini uçurup astronomik karlarla ultra zengin olacaklar.fakat o kanalın faturası faiziyle birlikte millete kesilecek.keşke bu yapılan projeler milletin malı olsa oda yok onlardan başkaları garanti geçişli başka birileri rant elde edecekler.işte akılsız seçmen her cuma arka fona cami alan birinin laflarına inanırsa.sonra niye böyleyiz diye ağlamasın.