‘TC ibaresinden neden rahatsızsınız?’

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Cumhuriyet Halk Partisi Erenler, Karasu ve Arifiye belediye binalarında TC ibaresi olmadığını ifade ederek tepki gösterdi

‘TC ibaresinden neden rahatsızsınız?’

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Cumhuriyet Halk Partisi Erenler, Karasu ve Arifiye Meclis üyelerinin belediye binalarında TC ibaresi olmadığını belirterek, yazılı önerge ile TC ibaresinin konulmasını istediğini ancak, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin önergeye ‘ret’ verdiklerini ileri sürerek, “ TC ibaresinden neden rahatsızsınız?” diye sordu.
“4 AYDIR BEKLİYORUZ”
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “Erenler, Karasu ve Arifiye belediyelerinin Mayıs ayı meclis toplantılarında partili meclis üyelerimiz tarafından belediye binalarına TC ibaresi konulmasına yönelik verilen önerge, üzülerek belirtmek isteriz ki, her söylemlerinde yurttaşlarımızın manevi duyguları üzerine konuşan AKP ve MHP oylarıyla ret edilmiştir. Belediye binalarımızda T.C ibarelerinin konmasından belediye başkanları, meclis üyeleri  neden rahatsızdırlar. Sözlü olarak ifadelerinde bizde istiyoruz dedikleri için dört aydır gerekeni yapmalarını bekliyoruz” dedi.
“BİZ YAPALIM”
“Dört aydır bir tabela yapmaktan acizlerse Cumhuriyet Halk Partisi üyelerimiz gerekeni yapar” diyerek tepkisini dile getiren Isır, “T.C ibaresini koyacak bütçeleri olmadıklarını beyan ediyorlarsa, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Örgütü yapmaya hazırdır” şeklinde konuştu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 11:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER