‘Tek çare 15 günlük kapanma’

Sakarya Valisi’ne, İl Hıfzıssıhha Kurulu’na, Sağlık Bakanlığı’na ve hükümete çağrıda bulunan CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, salgının sona ermesinin tek çaresinin 15 günlük kapanma olacağını söyledi

‘Tek çare  15 günlük  kapanma’

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Artan kovid-19 vaka ve vefat sayıları nedeniyle tekrardan kısıtlamalar getirildi. Getirilen kısıtlamalara bazı siyasetçiler destek verirken, bazıları da tepki gösterdi. Bir tepki de CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’ten geldi. Başkan Keleş Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a, İl Hıfzıssıhha Kurulu’na, Sağlık Bakanlığı’na ve hükümete çağrıda bulundu. Başkan Keleş, tek çarenin 15 günlük kapanmanın olacağını söyledi.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Keleş, “Sayın Valimize, İl Hıfzıssıhha Kurulu’muza Sağlık Bakanlığı’mıza ve hükümete açık çağrımızdır. Tek çare 15 günlük kapanmadır. Önlem adı altında alınan kararlar kesinlikle yetersizdir. Bu haliyle ne virüsün yayılmasını engelleyebiliriz ne esnafın derdine derman olabiliriz ne de sağlık sistemini çöküntüden kurtarabiliriz. Salgının bir an önce sona ermesi için 15 günlük kapanmayı tekrardan yineliyoruz” dedi.

banner3
YORUM EKLE