Tever Ankara'daki o toplantıyı değerlendirdi

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla AKP Genel Merkezinde gerçekleşen ‘Kuruluştan Günümüze İl Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı değerlendirerek açıklamalarda bulundu.

Tever Ankara'daki o toplantıyı değerlendirdi

AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla parti genel merkezinde gerçekleşen ‘Kuruluştan Günümüze İl Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na İl Başkanı Yunus Tever’in yanı sıra daha önce AKP Sakarya İl Başkanlığı görevinde bulunan; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakan Yardımcısı ve Milletvekilli Hasan Ali Çelik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Milletvekili Recep Uncuoğlu ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç katıldı.

Kuruluştan Günümüze İl Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı değerlendiren İl Başkanı Tever, “Sakarya heyeti olarak geçmişten günümüze partimizde il başkanlığı görevinde bulunmuş başkanlarımızla birlikte istişare ve değerlendirme toplantısına katıldık. Parti Genel Merkezimizde gün boyunca Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in başkanlığında çok verimli ve etkin bir toplantı gerçekleştirdik. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın güncel ülke gündemine dair etkin sunumları oldu. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan toplantıda önemli mesajlar vererek bizlere hitap etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, ‘Dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Önümüzdeki yılsonuna doğru yapacağımız büyük kongrede milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyecek, enerjimizi tazeleyeceğiz. Tek derdimiz iktidarımızı sürdürmek olsaydı bunu eski sistemde daha kolay yapabilirdik. Ama biz tarihimizin en köklü yönetim reformunu yapmayı tercih ettik. Gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünen bir partinin başka türlü hareket etmesi mümkün değildi’" dedi.

Başkan Tever Ankara birebir görüşmelerde bulunduklarını ifade ederek, "Toplantı öncesinde ve sonrasında genel başkan yardımcılarımız ve bakanlarımız ile sohbet etme, bilgi alışverişinde bulunma imkânımız oldu, şehrimiz de devam eden ve hayata geçirmek istediğimiz çalışmalar, projeler üzerinde konuştuk, her zaman yanımızda olduklarını ve desteklerini esirgemeyeceklerini ifade ettiler, kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Eski İl Başkanı Davut Terzioğlu’nun Erzurum’daki bir programı nedeniyle Kuruluştan Günümüze İl Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılamadığı öğrenildi. İl Başkanı Tever, merhum eski İl Başkanı Şenol Morgül’ü de unutmayarak; “Toplantı vesilesiyle ahirete irtihal etmiş geçmiş dönem İl Başkanımız, dava büyüğümüz Sayın Şenol Morgül’e yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Mekânı cennet, ruhu şad olsun” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER