Tever: ‘Demokrasi tarihinde milat oldu’

AK Parti iktidarının 18’inci yıldönümü nedeniyle açıklama yapan AK Parti il Başkanı Yunus Tever, “3 Kasım 2002 tarihi bir dönüm noktası, demokratik tarihimizde bir milat olmuştur” dedi

Tever: ‘Demokrasi  tarihinde  milat oldu’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara gelerek dün 18’inci yılını doldurdu. AK Parti iktidarının 18’inci yıldönümü nedeniyle AK Parti il Başkanı Yunus Tever, açıklamalarda bulundu. Tever, “3 Kasım 2002 tarihi, sadece AK Parti için değil Türkiye için, bütün milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcı, bir dönüm noktası, demokratik tarihimizde bir milat olmuştur. Koalisyon dönemlerine, istikrarsızlığa, güvensizliğe, milletimiz son vermiş, ‘Yeter! söz milletindir’ diyerek genç, dinamik, heyecanlı, coşkulu bir kadroyu işbaşına getirmiştir. AK Parti, her şeyden ve hepimizden önce milletimizin partisidir. AK Parti’nin hikayesi, bir milletin aşk hikayesidir” şeklinde konuştu.  

‘ÇÖZÜM ÜRETEMEYEN SİYASET’

Milletin, 3 Kasım seçimleriyle birlikte çözüm üretemeyen siyaset tarzına son verdiğini söyleyen Tever, “Türkiye’nin potansiyelini ve dünyadaki değişimi fark edemeyen, dünya ve Türkiye gerçeklerinin gerisinde kalan siyaset anlayışını meclisin dışında bırakmıştır. Milletimiz artık biliyor ve görüyor ki, Türkiye’nin itibarı yükselmiştir. Türkiye, güçlü demokrasisi ve güçlü ekonomisiyle, hak ettiği, arzuladığı, yıllarca özlemini çektiği seviyelere ulaşmaktadır. 3 Kasım’da milletin kutlu emanetiyle başlayan bu yolculuk 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda aziz milletimizin emrinde Türkiye’ye yepyeni ufuklar açmaya, ülkemizi bölgesinde lider, dünyada söz sahibi yapmaya devam edecektir. Rabbim, daha nice yıllar AK Parti’mize aziz milletimizin hizmetkârı olmayı nasip eylesin” diye konuştu.

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE