TOKİ KAVGASI

TOKİ’nin Atatürk Stadı arazisinde hayata geçirmeyi planladığı proje ile ilgili AKP ve CHP il başkanları da görüşlerini açıkladı. İki başkan arasında derin görüş ayrılığı var

TOKİ KAVGASI

Uncuoğlu; ‘Cazibe kazandırır’

TOKİ’nin Atatürk Stadı’nın arazisi üzerinde yaptığı imar değişikliğiyle ilgili konuşan AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu, “Güzel bir projeyle bölgeye daha fazla cazibe kazandırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu, TOKİ’nin Atatürk Stadı arazisini konut ve ticaret bölgesi olarak düzenlediği imar değişikliğiyle ilgili konuştu. Uncuoğlu, “Sonuçta bölgenin imar bütünlüğü, imar planlarında üstlendiği fonksiyon, oradaki yol planlarının durumu ve bölgeye önümüzdeki süreçte biçilen fonksiyon, bütün hepsi dikkate alındığında oradaki iddia edilen kat yüksekliği ve emsal artışının plan yapım esaslarına uygun olmadığı şeklinde bir kanaat var” diyerek değerlendirmede bulundu.
STK
Büyükşehir Belediyesi ve gerekli mesleki sivil toplum kuruluşları bu konudaki girişimlerini yaptığını söyleyen Uncuoğlu, “ Biz de tabi bu noktada oradaki trafik, yoğunluk açısından ve bölgedeki parklanma, yeşil alan, rekreasyonla alakalı bütün vizyonumuzu gözden geçirdiğimizde, geri dönüşü olmayan bir estetik kazanım ortaya çıkmaması için bu konunun üzerinde durulmasını ve irdelenmesini istemekteyiz. Bu konuyla alakalı da bakanlığımız nezdinde bizler de konuyu dile getireceğiz” diye konuştu.
STAD
Arazinin yeşil alan olarak kalmasının rantabl olmadığını ifade eden Uncuoğlu, “Çünkü bizim Kent Parkı, Çark Mesire’yi düşündüğümüzde yeterli bir yeşil alanın o bölgede olduğunu görüyoruz” dedi. Bölgenin şehirciliğe uygun, o bölgenin gelişimine ve fonksiyonlarına uygun nitelikte ticaret ve bir yaşam alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Uncuoğlu, “ Güzel bir projeyle o bölgeye daha fazla cazibe kazandırılması gerektiğini düşünüyorum” diyerek bölgedeki doğal güzelliğe etki etmeyecek şekliyle düşürülmesi gerektiğini söyledi.
 

Büyükakten; ’Trafik katlanır’ 
CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, haftada bir kere bile maç olduğunda trafiğin alt üst olduğunu hatırlattı ve binlerce daireyi ve 14 katlı rezidansı oraya diktiklerinde, maç günlerindeki araç sayısının 10 katı aracın 7 gün 24 saat orada konaklayacağına da dikkat çekti. Yüksel Büyükakten; “Orası Sakaryaspor’u Türkiye’de bir marka yaptı. Bu durumla ilgili söylenecek tek şey; Borçlar Sakaryaspor’a , stat TOKİ’ye” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER