TÜRKİYE'NİN ARTIK GERİ VİTESİ YOK

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ilimize gelerek yetim çocuklar ve aileleriyle birlikte iftar yaptı. Şahin, “Türkiye geri vitesi olmayan, daima ileriyi gören bir ülke haline geldi” diyerek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuştu

TÜRKİYE'NİN ARTIK GERİ VİTESİ YOK

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla AKP Genel Merkezi’nin talimatıyla 81 ilde organize edilen yetim çocuklarla iftar programı Ernaz Tesisleri’nde gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programa AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Şaban Dişli, AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu, belediye başkanları ile yetim çocuklar ve ailelerini katıldı.
YETİM ÇOCUKLAR
Programda konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Allah’ın yetimlere sahip çıkılmasını, onların ezilmemesi gerektiğini emrettiğini anımsatarak, “Görüyorum ki Sakarya’da yetimlere ve öksüzlere sahip çıkılıyor. Bundan büyük mutluluk duydum” diye konuştu. Şahin, devletin yetimlere sahip çıkma noktasında bir takım görevleri olduğunu vurgulayarak, bu görevi özellikle şehit çocukları için yerine getirmeye gayret ettiklerini kaydetti.
2023 HEDEFİ
Ramazan ayının aynı zamanda cumhurbaşkanı seçimine denk geldiğine işaret eden Şahin, “Türkiye’de Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesi devrimdir, reformdur. Artık bu ülkede her şey, herkes, her kurum millete göre mesafe alacaktır. Bu ülkede Cumhurbaşkanı’nı da artık halkımız, yani siz seçeceksiniz. Bir dönüm noktası olarak gördüğümüz 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde altını çizerek ifade etmeliyim ki, artık Türkiye önüne bakan ve 2023’leri hedeflemiş yeni bir Türkiye’dir” diye konuştu.
YENİ TÜRKİYE
Türkiye’nin 10 Ağustos seçimiyle geri vitesini iptal edeceğini söyleyen Şahin, “ Türkiye şimdi adeta uçaklar gibi. Geri vitesi olmayan, daima ileriyi gören bir ülke haline geldi. İnşallah bundan sonra daha büyük bir hızla istikbale doğru yürüyecektir. Uçaklar, geri geri gitmek istediklerinde geri vitesleri olmadığı için römork çeker onları. Türkiye’yi geri çekmek isteyen römorklar var, bahçe tipi kılıç marka römorklarla Türkiye’yi geri çekmek istiyorlar. Ama artık onların gücü yetmeyecek. Çünkü onlar eski Türkiye’de kaldı, şimdi yeni bir Türkiye var” şeklinde konuştu.
ADAYLARIN İCRAATI
Cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili konuşan Şahin, “Bu millet ve vatan için hangi icraatları ortaya koymuşlar, bir bakın. İnanıyorum ki böyle bir araştırma yapıldığında Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakanımız’ın bu makama yakışan tek aday olduğunu göreceksiniz. Ben şimdiden 10 Ağustos’ta sandıklar açıldığında büyük bir ekseriyetle başta Sakaryalı kardeşlerimiz olmak üzere 52 milyonu aşkın seçmenin Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak sandıktan çıkaracağına inanıyorum ama tabi ki bu seçimdir, görevlerimizi yapacağız” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE