'Türkiye'nin ilk başörtülü belediye başkan adayıyım'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Adapazarı Belediye Başkanı adayı Melehat Üzgün Çakır, "Hep ilkleri yaşadım, Adapazarı’nın ilk kadın muhtarı oldum, ilk ilçe başkanı oldum ve Türkiye’nin ilk başörtülü belediye başkan adayıyım" dedi.

'Türkiye'nin ilk başörtülü belediye başkan adayıyım'

Çakır, düzenlediği basın toplantısında, İkizce Müslüm Mahalle Muhtarlığını güzel bir şekilde tamamlamak üzere olduğunu belirterek, "Muhtar arkadaşlarım, ’sen muhtarsın, belediye başkanı gibi işler yapmaya çalışıyorsun’ diyordu. Boyumdan büyük işler yapmaya çalıştım, herkes biliyor" diye konuştu.

Çakır, taş ocağının kapatılması ve harabe olan okulu açarak güzel işlere imza attığını anlatarak, Türkiye’de kadına en iyi değeri partisinin verdiğini kaydetti.

Partisinin genel başkanı ve il başkanının belediye başkanlığı görevini layık gördüğü için mutlu olduğunu dile getiren Çakır, "Ben hep ilkleri yaşadım. İlk Adapazarı’nın kadın muhtarı oldum. İlk ilçe başkanı oldum ve Türkiye’nin ilk başörtülü belediye başkan adayıyım . İnsanlarda ahde vefa olmalı, Herkes Muhsin Yazıcıoğlu’nu çok seviyor. O zaman bir kadın aday olarak her evden bir oy bekliyorum" şeklinde konuştu.

Çakır, 35 yıl yaşadığı Viyana’dan esinlenerek iki büyük proje hazırladığını vurgulayarak, bunları ilerleyen zamanlarda açıklayacağını söyledi.

BBP Sakarya İl Başkanı Ahmet Bayrak da partisinin yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başladığını ve Genel Başkan Mustafa Destici’nin Çakır’ı belediye başkan adayı olarak açıkladığını hatırlattı.

Bayrak, Çakır’ın belediye başkan adayı olmasının partisinin kadına verdiği değeri gösterdiğine dikkati çekerek, "Sadece başörtülü kadınlar değil, tüm kadınlarımız değerlidir. Bu seçimlerde kadın adaylara yer verecektir. Her bireyi BBP çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER