Üç mahallenin ortak sorununa imza kampanyası

İYİ Parti Erenler İlçe Başkanlığı, Tepekum Mahallesi sınırlarında kalan ve üç mahalleyi ilgilendiren Mehmet Nuri İlkokulu ile ilgili imza kampanyası başlatıyor.

Üç mahallenin ortak sorununa imza kampanyası

sakaryayenihaber.com –

Erenler ilçesinin Tepekum,  Tabakhane ve Küpçüler  mahallelerinin ortak sorunu olan Mehmet Nuri İlkokulu ile ilgili olarak  İYİ Parti Erenler İlçe Başkanlığı tarafından bir imza kampanyası başlatıldı.  İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, konuyla alakalı şu açıklamada bulundu:

Riskli okulların yenilenmesi projesi dahilinde yıkılan ve bir buçuk senedir savsaklanan okulumuz için 17 Eylül Perşembe günü 11:00’da başlatacağımız “Okulumuzu geri istiyoruz”  imza kampanyasına tüm velileri davet ediyoruz.

Küpçüler Mahallesi’nde de aynı amaçla yıkılan okul, beş yıldır savsaklandı. Hala da somut adım yok ve oradaki hem öğrenciler hem de veliler mağdur durumda. Aynı sıkıntıyı burada da yaşamak istemiyorsak tüm velileri okul bahçesinde imzaya bekliyoruz. Bu bir siyasi parti davası değildir. Biz sadece öncülük yapıyoruz. Sahip çıkmadığımız hiçbir şey bizim değildir.

Onun için tüm velileri tek yürek olmaya davet ediyoruz. Şimdi birileri diyecek ki burası Adapazarı sınırlarında unutulmasın ki Tabakhane Mahallesi ve Küpçüler Mahallesi velileri de etkileniyor. Kaldı ki biz, memleketin en ücra köşesinde bir vatandaşımızın ayağına diken batsa aynı acıyı duyan bir gelenekten geliyoruz.

Sayın il milli eğitim müdürümüzden gerekli hassasiyeti göstermesini talep ediyoruz. Yıkılan okulun öğrencileri Atatürk ilköğretimde Küpçülerin yıkılan okulunun öğrencileri Atatürk ilköğretimde ve dünyaya Corona denen bir hastalıkla mücadelede.

Aldığımız bilgilerde okulun arazisinin yetmezliği sebep gösteriliyor. Ben, eğitimin içinden geldim bura 3 dönümden fazla 1.8 dönümü okul spor salonu kantin vs olsa 1.2 den fazla dönüme 1200 öğrenci kapasitesi olur. 48 derslik yapacağınıza 38 derslik yapın ama okulu biran önce yapın bu öğrenciye velilerde yazık ediyorsunuz.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 4 ay Önce

Akşamları esrarkeş mekanı oluyor kimse görmüyor torbacilar cirit atıyor orası yapılmadığı süre daha berbat okacak