Ünal da öyle söyledi: Fırtına üretilmedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, ilimize gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ünal AKP İl teşkilatı ve Büyükşehir’i ziyaret ederken, Tank Palet hakkında, “Orada Fırtına Obüsleri üretilmiyor” dedi.

Ünal da öyle söyledi: Fırtına üretilmedi

İlk ziyaretini, SASKİ eski Genel Müdürü Rüstem Keleş’in oğlunun düğün merasimine katılarak gerçekleştiren Ünal, buradan AKP İl Başkanlığına geçti. AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AKP İl Başkanı Yunus Tever, AKP İl ve ilçe kadın kolları başkanları, ilçe belediye başkan ve yardımcıları, AKP İlçe Başkanları ve partililer tarafından karşılanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, burada basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. 

TANK ÜRETECEĞİZ DEDİK
Basına kapalı toplantının ardından basın açıklaması yapan Ünal, “Sakarya’da Tank Palet fabrikası vardı ya Kemal Kılıçdaroğlu önce dedi ki Tank Palet Fabrikasını sattılar, dedik ki satılmadı. Mülkiyeti Milli Savunma Bakanlığındadır. Dedi ki peşkeş çektiniz, dedik ki peşkeş çekmedik. Orada bir işletme süreci ve bir anlaşma süreci var. Bu sefer deki ki, orada fırtına obüsleri üretiliyordu engellediniz. Dedik ki orada fırtına obüsleri üretilmiyordu. Dedi ki tank üretiliyor o zaman, dedik ki hayır tank ta üretilmiyordu. Daha önce orada İsrail’den alınan leopar tanklarının bakımı yapılıyordu. Ve şimdi biz orada tank üreteceğiz dedik. Bu kadar yalanı söyledikten sonra hiç yüzü kızardı mı? Peki, benim oğlum bina okur, döner döner yine okur aynı yalanları söylemeye devam ediyor mu, ediyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde çıktığıb ir TV programında,"Orada Fırtına Obüsü üretilmedi" açıklamasında bulunmuştu.  Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 11:47
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER