Üreticiye yok, faize var! 

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Eyüp Yıldırım, Karasu'da yaptığı konuşmada hükümetin borcu borçla kapatmaya yönelik bir ekonomi anlayışında olduğunu söyleyerek, “Üreticiye bütçe yok ama her yıl faize artarak ayrılan bütçe çok” ifadelerini kullandı 

Üreticiye yok, faize var! 

Saadet Partisi Karasu İlçe Teşkilatı, Atatürk Bulvarı’ndaki yeni parti binasında ilk divan toplantısını yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “Yeni parti binamızda tüm enerjimizi halkımız ve seçim çalışmaları için harcayacağız” dedi. 
CANINA KIYIYOR
Toplantıya konuk olan partinin Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Eyüp Yıldırım ise ekonomi ağırlıklı bir konuşma yaptı.  Yıldırım, “Türkiye’nin son günlerdeki durumunun ne halde odluğunu görüyoruz. Kendini yakan bir baba, kamyonunda hayatına son veren bir şoför, açlık sınırının altında bir asgari ücret ve Diyanet’in açıkladığı fitre miktarının bile bu miktara erişmediği bir Türkiye ekonomisi görüyoruz” ifadelerini kullandı.
ÜRETENİN YÜZÜ GÜLDÜ
Partilerinin iktidara geldiği 1996 yılında üretime dayalı adımlar atıldığını belirten Yıldırım, “Refah-Yol döneminde işçi, çiftçi, memur, emekli, esnaf ve sanayici güldü. Sadece ülkemizi sömüren, para satan ve rantiyeci kesim gülemedi” sözlerine yer verdi. İktidarları döneminde 180 gr fındık satan bir çiftçinin 1 litre mazot alabildiğini belirten Eyüp Yıldırım, bugün ise mazotun ortalama 6 lira olduğunu ve 180 gram fındıkla arasında 5 buçuk kat olduğunu dile getirdi. 
FAİZE BÜTÇE ÇOK
“O gün fındık 30 liraya denk gelirken bugün 18 lira. Bugün rantiyeciye verilen para, Erbakan Hoca’mız zamanında üreticiye veriliyordu. 1996 öncesi tarıma verilen destek 19 trilyonken, 1996 sonrası bu destek beş kat arttı ve 95 trilyona çıkartıldı, çiftçinin yüzü güldü” ifadeleriyle sözlerine devam eden Eyüp Yıldırım, 2019 yılında bütçeden faize 117 milyar, yatırıma ise 65 milyar lira ayrıldığını söyledi.  Yıldırım, 2020 yılında ise faize 139 milyar ayrıldığını ve sonraki yıllarda ise 159 ile 179 milyar olarak yükselerek borcun borç ile kapatılmaya çalışıldığını belirtti. CİHAN EMRE 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER