Üstün Davutoğlu'nu Menderes'e benzetti

Gelecek Partisi Siyasi ve Hukuk İşleri Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün; "Davutoğlu’nun Menderes’ten farkı idam edilmemiş olması” dedi.

Üstün Davutoğlu'nu Menderes'e benzetti

Gelecek Partisi Siyasi ve Hukuk İşleri Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Davutoğlu’nun başbakanlıktan istifa etmesine giden süreçle ilgili TV 5’de açıklamalarda bulundu.

Eski başbakan ve AKP Genel Başkanlarından Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, TV5’te yaptığı açıklamalar kamuoyu gündemine düştü.

Saray’a gönderme
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlıktan istifa ettiği süreç ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan Ayhan Sefer Üstün, “Bir saray darbesiyle, yüzde 50 oy almış seçilmiş bir başbakan, iktidardan uzaklaştırıldı. Menderes’e ağıtlar yakıyoruz; yakmamız da lazım. Peki, Davutoğlu’nda eksik kalan ne kalmış? Bir tek idam etmemişler” ifadelerine yer verdi.

Aslında, ‘Hırsızlık ve mücadele kanunuydu’
Ahmet Davutoğlu’nun AKP Genel Başkanı ve Başbakan olduğu dönemde TBMM’ye “Şeffaflık Kanunu” tasarısı gönderildiğini hatırlatan Üstün, “Biz buna ‘Şeffaflık Yasası’ dedik ama bu yolsuzlukla ve hırsızlıkla mücadele kanunuydu” diyerek sürdürdüğü açıklamasında, Ayhan Sefer Üstün, “Siyasi Etik Kanunu’nun” da “bir telefonla” engellendiğini dile getirdi.

İşin içinde kimler vardı?
Ayhan Sefer Üstün, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Davutoğlu ile bir polemik yaşayıp yaşamadığı ile ilgili olarak;

“İçerisinde uhde kalmış kişiler bu işin içindeydi. Biran önce başbakan olmak isteyenler bu işin içinde. Bakan olmak isteyenler bu işin içindeydi. Genel başkanlık hedefi olanlar, ileride bu parti bana kalsın diyen kim varsa bir araya geldi… Farklı sebeplerden bu siyasi darbeye omuz attılar.

AKP’ye sonradan gelenler mevcut başbakan hücum edelim, Cumhurbaşkanına göz kırpalım diyenlerde bu işin içindeydi maalesef” ifadelerine yer verdi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 15:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER