Uzun zaman sonra 'Aday değilim" diyen bir siyasetçi haberi...

Yaklaşık 2 yıldır AKP Adapazarı İlçe Başkanlığı görevini yürüten Metin Kurtuluş, alışılmışın dışına çıkarak kongrede aday olmayacağını açıkladı 

sakaryayenihaber.com - Serkan OK bildiriyor 
Ülke siyasetinde olduğu gibi Sakarya'da da bir göreve gelen siyasetçinin kendi isteğiyle aday olmayacağını açıklaması ya da 'siyasete ara verme' kararı alması pek görülen bir şey değil. 
Nadir yaşanan bu davranışa bir örnek bu kez Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya teşkilatlarından geldi. 
2018'DE İLÇE BAŞKANI OLDU 
Kurulduğu günden bu yana AKP teşkilatlarında çeşitli görevlerde bulunan Metin Kurtuluş, 2018 yılında ilçe başkanı Mustafa Ak'ın Milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Adapazarı İlçe Başkanlığı görevine getirilmişti. 
Yaklaşık 2 yıldır bu görevi sürdüren Metin Kurtuluş, bugün bir basın toplantısı düzenledi. 

"SADIK BİR NEFER OLACAĞIM"
AKP'de koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla ertelenen kongrelerin Ağustos ayı sonundan itibaren başlayacağı açıklanmıştı. 
Başkan Kurtuluş da aktif siyasete ara vereceğini, yapılacak kongrede aday olmayacağını söyledi. 
Kurtuluş; "Önümüzdeki dönem aday olmayacağımı belirtmem siyaseti bırakacağım anlamına gelmemektedir. Bundan sonra genç kardeşlerime tecrübelerimi ve denetimlerimi aktararak, AK Parti'nin sadık bir neferi olarak her daim yanlarında olacağım. Yeni seçilecek ilçe başkanımızın devraldığı bayrağı daha yükseklere taşıyacağı inancıyla şimdiden başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

 AKP kulislerinde bir süredir Adapazarı İlçe Kongresinde Metin Kurtuluş'un yerine başka bir ismin getirilmesine yönelik çalışmalar olduğu da konuşuluyordu. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 14:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER