Vatan Partisi’nden Sakarya Abhaz Derneği’ne ziyaret 

Vatan Partisi Sakarya İl Yönetimi, Sakarya Abhaz Derneği’ni ziyaret etti 

Vatan Partisi’nden Sakarya Abhaz Derneği’ne ziyaret 

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, bir süre önce Abhazya Cumhuriyeti’ni ziyaret etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Abhazya Cumhuriyetini tanıması için de çalışma başlatmıştı. 
Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş (Bganba) da konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere Vatan Partisi Sakarya yönetimine davette bulundu. 
Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı, beraberinde il yöneticileri Ali Aşgar, Melike Toy, Bahtiyar Bodur, Mehmet Div ve Muharrem Aytekin ile birlikte Sakarya Abhaz Derneği’ni ziyaret etti. 
Vatan Partisi heyetini  karşılayan Sakarya Abhaz Derneği yönetimi ve büyükleri, ziyaretten duydukları mutluluğu ifade etti. 

TERCÜMAN OLDUNUZ 
Abhaz Derneği Yönetim Kurulu üyesi Recai Mutlu (Matua) " Abhazya Cumhuriyeti’nin, Türkiye Cumhuriyeti tarafından tanınması çalışmalarından dolayı, başta Genel Başkan Doğu Perinçek olmak üzere Vatan Partisine  çok teşekkür ederiz. Bizim yıllardır süren özlemimize tercüman oldunuz" diyerek bundan böyle Vatan Partisi ile bilgi paylaşımlarında bulunacaklarını ifade etti.

ATA YURDUMUZ
Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş (Bganba) "Dernek olarak Kafkaslardan gelen kültürümüzü yaşatmak,  bizden sonraki kuşaklara aktarmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ata yurdumuz ile Anayurdumuz arasında diplomatik  ilişkilerin başlatılması Abhaz vatandaşlarımızın Ata Yurdumuzla bağını güçlendireceği gibi, her iki ülkenin ticari ilişkilerini doğrudan yapması hem iki devlet hem de komşu ülkeler açısından çok olumlu sonuçlar doğuracaktır.  Dr. Doğu Perinçek ve Vatan Partisi ne Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Abhazya Karadenize 220 Kilometrelik kıyı şeridiyle, önemli jeopolitik konumu vardır. Karadeniz de huzurun korunması ve daha iyi noktalara taşınması konusunda Bu gün daha da umut doluyuz." Sözleriyle  duygularını ifade etti.
 GEREKEN DESTEK
Abhaz büyüklerini Temsilen Cumhur Yılmaz (Çalipa) “Yıllardır özlemimiz olan bu önemli konuda başlatılan çalışmalara bizler de gereken desteği sağlayacağız. Sayın Genel Başkan Doğu Perinçek ve Vatan Partisine Teşekkür ediyoruz. Emeği geçen her kese saygılar sunuyoruz." Dedi.
 BAYRAMLARINI KUTLADI
Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı da ziyarette şu ifadeleri kullandı: “Bu nazik davetiniz bizi çok duygulandırdı, öncelikle binlerce yıllık geleneğiniz olan DEMİRCİLİK BAYRAMINIZI kutluyorum. Ülkemize ve dünyaya bolluk ve bereket getirmesini diliyorum. Abhazya’da yaşayan Abhazların dört beş katı ülkemizde yaşamaktadır. Ve Sakarya Abhaz kökenli vatandaşlarımızın çok yoğun yaşadığı illerin başında geliyor. Abhazya Cumhuriyetinin Tanınması önümüzdeki önemli görevlerden biridir. Genel Başkanımız Sayın Dr. Doğu Perinçek her konuda olduğu gibi bu konuda da öncülük etmektedir. Abhazya Cumhuriyetinin tanınması Karadeniz in kuzeyinde bulunan diğer dost ülkelerle ilişkilerimizin geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Ve o ülkelerin de yararına olacaktır. Üretim Ekonomisinin zorunlu bir ihtiyaç olduğu günümüzde, birlikte üretmek, dostça kardeşçe yaşamımızı sürdürmek için el birliği ile bunu da başaracağız. Partimize ve genel başkanımıza güveniyoruz. Bu görevi de hep birlikte başaracağız." 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE