Vekil Dikbayır kongrede bu duayı etti

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır gerçekleşen il kongresinde "Allah’ım bizi iktidar eyle bize güç kuvvet ver" şeklinde dua etti.

Vekil Dikbayır kongrede bu duayı etti

sakaryayenihaber.com - Serkan OK

İyi Parti 2. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Gerçekleşen kongrede Selçuk Kılıçaslan yeniden il başkanlığına seçildi. Oy verme işlemleri öncesi konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, iktidara gelmeyi diledi.

İşte Dikbayır'ın kongrede yaptığı açıklama:

"Ülkemizin kötü yönetildiğini gördük ve bu ülkenin sahibi olarak bu işe müdahil olacağız dedik. 16 Nisan referandumunda karış karış ülkeyi gezdik ama yapılan hukuksuzluklar neticesinde o referandumdan çıktık. Anladım ki bizim kurumsal bir yapıya ihtiyacımız var. Sizlerin çok büyük emek ve gayretleriyle iyi partimizi kurduk iyi ki de kurduk. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten daha zor durumda değiliz dedik ya bir yol açacağız ya bir yol bulacağız dedik bu işe başvurduk. Sizlerin büyük katkılarıyla büyük emekleriyle mecliste grup kuracak pozisyona geldik ve seçimlerde İyi Parti olarak TBMM’de grubumuzu kurduk. Bize attığınız oylardan utanmayacaksınız bize attığınız her bir oydan gurur duyacaksınız dedik. Bizler bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Sizlerin bize attığınız oylarda başkalarına karşı mahcup kalmamanız için elimizden gelen çabayı ve gayreti gösteriyoruz. Sizlerin sesi olmaya çalışıyoruz. Bu gayretle çabaları sizden aldığımız güçle yerine getiriyoruz her birinizde bu toplantıda olan olamayan herkesten Allah bin kere razı olsun.

Ankara-İstanbul başta olmak üzere birçok büyükşehiri ve 9 tane büyük ili iktidarın elinden kurtardınız millete teslim ettiniz. Şimdi o belediyelerde müteahhitlere giden para, ne yediği belirsiz cemaatlerin vakıfların cebine giden para şimdi Türk milletinin bütçesine teslim edildi. Bunların hepsini sizlerin sayesinde başardık bundan sonraki hedefimiz iktidar olmak. Bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Yönettiğimiz zaman yapacağımız birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Kurulma amacı Türk çiftçisine destek olmak olan Ziraat Bankası’na döneceğiz ve şu talimatı vereceğiz. Bundan sonra medya patronlarına değil Türk çiftçisine destek olacaksın. Senin kurulma amacın budur. Aynı şekilde Halkbank’asına bankasına döneceğiz ve şu talimatı vereceğiz senin kurulma amacın Türk esnafına, kobisine, sanayicisine destek olmak bundan böyle yandaş müteahhitlere değil sadece esnaf, kobi ve sanayicisine destek olacaksın. Gençlerimize bedelsiz en kaliteli eğitimini vermek istiyoruz. Gençlerimize diyeceğiz ki Türk Devleti sizin arkanızda siz sadece derslerinize çalışacaksınız bu ülke için iyi projeler üreteceksiniz. Türkiye Devleti sizin arkanızda.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Tank Palet fabrikasına çökenleri kapının önüne koymayı bize nasip et Allah’ım. Allah’ım bizi iktidar eyle bize güç kuvvet ver. Dünya Türklüğünün 350 milyon Dünya Türkü adına Uygur’da ki soydaşlarımıza Kerküp’te ki soydaşlarımıza Karabağ’da ki soydaşlarımıza nasıl el tutulur dünya cihanına göstermeyi bize nasip eyle Allah’ım. 350 milyon dünya Türkün kızıl elma hayalini bizim gerçekleştirmemizi bize nasip eyle Allah’ım."

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 17:52
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ok
Ali ok - 7 ay Önce

Siz hiç bir .... yiyemezsin siz sadece pkk ya fetoyla ve CHP ye destek cıkarınız size oy yok dün geldiniz kaybettiğiniz paraları kazanmak için yalvarırsınız secimden sonra unutursunuz birde milliyetciyiz dersiniz gelir gelmez. Vatanı pkk ve fetoyla teslim edersiniz size oy yok