Vekil Türkkan'dan Kılıçaslan'a destek

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'ın emniyete ifade vermeye çağrılmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde açıklamalarda bulundu. Türkkan, "İl başkanımızın ifadesinin arkasındayız" dedi.

Vekil Türkkan'dan Kılıçaslan'a destek

sakaryayenihaber.com

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla dün emniyette ifade verdi. Kılıçaslan emniyette ifade verdikten sonra, ""Değerli hemşerilerimiz kıymetli basın mensupları dün akşam saatlerinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesinden aranarak Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim gerekçesiyle ifade vermek üzere emniyet müdürlüğüne davet edildim. Olayı öğrenen parti yöneticilerimiz ile birlikte emniyet müdürlüğüne giderek konu hakkında bilgi aldık. Tarafıma isnad edilen suçun 2019 yılı Mart ayında Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’ye  yönelik Sayın Cumhurbaşkanı (Ak Parti Genel Başkanı)  tarafından dile getirilen “hapis cezası” iması sonrası yapmış olduğumuz açıklamaya ilişkin olduğunu öğrendik.Gerek şahsım gerekse parti hukukçularımız tarafından incelenen basın açıklamasında, herhangi bir suç unsuru olmadığı kanısına vardık. Adil ve tarafsız gözle bakan herkes de bunun bir durum tespiti olduğunu kabul etmektedir. Suça konu bu açıklamamız siyasi makam ve görevimiz gereği iktidara muhalefet etme özgürlüğümüz ve eleştirel siyasi açıklama yapma hakkımız sınırları içerisindedir ve hakaret kastı taşımamaktadır. Bu minvalde tüm hemşerilerimize şunu söylemek isterim ki, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’den aldığımız güçle, ilk günkü cesaretimizle doğruları söylemeye devam edeceğiz ve doğru bildiğimiz yoldan asla geri dönmeyeceğiz."şeklinde açıklama yapmıştı.

TÜRKKAN MECLİSTE KONUŞTU

Emniyette ifade veren Kılıçaslan'a, Lütfü Türkkan'dan destek geldi. Mecliste söz alan Türkkan, "Selçuk Kılıçaslan, geçtiğimiz yıl Denizli'de miting yapan Genel Başkanımız Meral Akşener'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı sözleri eleştirmiş. Bu olaydan 10 ay sonra ifade vermeye çağrıldı. Hakaret etmediği halde hakaret ettiği söylendi. Kraldan çok kralcılar bilsinler ki; Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in Saray tarafından tehdit edilmesine karşı çıkan Sakarya İl Başkanımız’ın ifadelerinin arkasında durmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Lütfü Türkkan'ın kendisiyle ilgili açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaşan Selçuk Kılıçaslan, "İyi Parti Grup Başkanvekili Sn .Lütfü Türkkan ’ın Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne çağırılmam ile ilgili bugün TBMM’nde yaptığı konuşma. Desteğiniz için teşekkür ederim Sayın Başkanım" dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 12:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER