Vekil Yavuz, 'Derhal özür dilemelidir'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Yavuz, üniversitelere 'fuhuş evi' diyen Sofuoğlu'na tepki göstererek, "Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir" dedi .

Vekil Yavuz, 'Derhal özür dilemelidir'

sakaryayenihaber.com -

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı canlı yayın programında üniversitelere 'fuhuş evi' ifadesini kullandı. Sofuoğlu'na tepkiler yığılırken bir tepki de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'dan geldi.

Yavuz, Sofuoğlu'na tepki göstererek : ‌"Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun, hem Sakarya'yı ve hem de Sakarya Üniversitesini zan altında bırakan "Fuhuş Evleri" söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir. Sayın Sofuoğlu'nun, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı da söylemine alet etmesi ayrı bir talihsizliktir.Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi söz konusu değildir.Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine dayanak yapmak çok büyük bir sorumsuzluktur" ifadelerine yer verdi. Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 01:26
banner3
YORUM EKLE