Viyana'da Adapazarı buluşması

Bir dizi ziyaret için Avusturya'nın başkenti Viyana'ya giden MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Avusturya Türk Federasyonu Genel Başkanı olan Adapazarlı Ali Can ile bir araya geldi. 

Viyana'da Adapazarı buluşması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, çeşitli programlara katılmak üzere Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gitti. Burada bulunan Avusturya Türk Federasyonu Genel Merkezini ziyaret edek MHP'li Oturak, Federasyonu Genel Başkanı olan Adapazarlı Ali Can ile bir araya geldi. 
Federasyon Genel Merkezi’nde mescid binasını, çocuklar için Kuran kursu ve derslikleri, düğün ve kongre salonunu, aileler için mesire yerlerini, gençler için eğlence alanlarını gezen ilçe başkanı Oturak: “Burası Viyana’da bulunan Türkler için sıla hasretini giderebilmeleri adına sıcak bir memleket köşesi gibi, burada çocuklarımız, gençlerimiz milli kültür ve dini değeriyle yetişiyor. Bu güzide merkezi teşkilatımıza kazandıran Ali başkandan Allah razı olsun” dedi.
Başkan Ali Can’ın davetiyle eski Viyana merkezde ülkücü gençlerle sohbet etme imkanı bulan Halil Hakan Oturak, gençlere Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatarak: “Hepinizin birer Türk bayrağı gibi Avusturya sokaklarında dalgalandığını görmekten büyük mutluluk duydum, Allah teşkilatımızı kuran Başbuğumuzdan ve onu hain ellere teslim etmeyen Genel Başkanımızdan razı olsun” dedi. 
MHP'li Başkan Oturak, aynı günün akşamı ATİB tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi haftası programında başkan Ali Can’a eşlik etti. MHP ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Sakarya Ülkü Ocaklarında bir dönem birlikte görev yaptığı arkadaşı Zafer Erbaş ile de görüşerek Tuna nehri manzarasında devletimizin Viyana’yı kuşattığı o şanlı günler yad etti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER