“Vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetiliyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Erdoğan Isır, Sakarya’nın en büyük talihsizliğinin vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetilmesi olduğunu ileri sürerek; “Bunlar hiçbir şey yapamazlar. Sakarya için büyük kayıplar” dedi.

“Vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetiliyoruz”

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Sakarya’nın en büyük talihsizliğinin vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetilmesi olduğunu ileri sürerek; “Bunlar hiçbir şey yapamazlar. Sakarya için büyük kayıplar” dedi.
“RAYLI SİSTEM GELMEZ”
2014 yerel seçimlerinde AKP Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeki Toçoğlu’nun ‘Sakarya’ya raylı sistem gelecek’ dediğini, ancak getiremediğini, 2019 yerel seçimlerinde aynı sözü Ekrem Yüce’nin de verdiğini söyleyen CHP İl Başkanı Isır; “Ekrem Yüce’nin çok iyi niyetli olduğunu biliyorum ama ben raylı sistemi Sakarya’ya kazandıracaklarına inanmıyorum. Bu bir ekip çalışması gerektiren bir olay, ancak bunlarda ekip çalışması yok. Hep ben bilirim le bu işler sonuç vermez” şeklinde konuştu.
“HASTANE NE OLDU?”
CHP İl Başkanı Isır, bundan 4 yıl önce bugün partisinden ihraç edilmek istenen Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde, Sakarya’ya ‘Şehir hastanesi’ sözünü verdiğini hatırlatarak; “Davutoğlu’nun ardından, Cumhurbaşkanı da bu şehre en kısa zamanda şehir hastanesinin yapılacağı sözünü verdi. Bakıyoruz AKP İl Başkanı ‘hastane şuraya yapılacak’ diyor, milletvekilleri ‘oraya değil, buraya yapılacak’ diyor. Daha kendi aralarında yer noktasını bile aşamamışken bu hastane nasıl yapılacak? Yapamazlar, yapamayacaklar da” iddiasında bulundu.
“VİZYONLARI YOK”
Isır, Sakarya’nın en büyük kaybının vizyonsuz yöneticiler olduğunun altını çizerek; “Sakarya’ya ne raylı sistem gelir, ne şehir hastanesi yapılır? Ben vizyonsuz yöneticiler tarafından yönetildiğimizi düşünüyorum” dedi.
“CEZASINI YARGI VERSİN”
Akyazı, Karasu ve Pamukova belediyelerinde yaşanan sıkıntıları da gündeme getiren CHP İl Başkanı Isır, “Aynı partili bir belediye başkanı, bir önceki belediye başkanına yanlış işler yaptığını ve 700 bin lira ödemesi gerektiğini söylüyor. Şimdi bir belediye başkanı yanlış işler yaptı ise neden mahkemeye vermiyorsunuz? Siz hukukçumunsunuz, siz hakimisiniz, siz savcımınsınız? Burada bir yolsuzluk yapılmış, sorumlusu kim eski belediye başkanı. Açın davayı, cezasını yargı versin. 
“MAHKEMEYE VERDİNİZ Mİ?”
Karasu Belediye başkanı, bir önceki belediye başkanı hakkında konuşuyor. Benim ilçe başkanım 5 yıldır ‘bu ihalelerde sıkıntı var’ dedi, kimse oralı olmadı. Siz o zaman ilçe başkanıydınız neden sustunuz? Bugün belediye başkanı olmuşsunuz, ‘eski belediye başkanı yanlış yapıyor, yolsuzlukları var’ diyeceksiniz. Bunu demekle, basına vermekle iş bitmiyor ki, dava açacaksınız. Dava açtınız mı? Kaç dava açtınız? Karasu Belediyesi’nde, Akyazı Belediyesi’nde işçi çıkarımları yaptınız. Yaparken de ‘bunlar bedava maaş alanlar’ dediniz. Peki bunun için mahkemeye verdiniz mi?” diye sordu. 
“PAMUKOVA’DA ADAM MI KALMADI”
Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün’e de göndermede bulunan Isır, “Vatandaşa sormadan gidip Karasu’dan bir hanımefendiyi getirip, müdür yapacaksınız. Sayın belediye bakanı Pamukova’da bu işi yapacak kimse yok mu ? Niye Pamukova’dan almıyorsunuz. Vatandaş tepki gösterince, hanımefendiyi geri gönder, mağdur et” dedi. Günay YAZICIOĞLU
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 17:52
banner3
YORUM EKLE