banner67

Yaman: “Sendikaların önemi azalıyor”

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan’ı ziyaret eden Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, her geçen gün sendikaların öneminin azaldığını söyledi

Yaman: “Sendikaların önemi azalıyor”

sakaryayenihaber-Serkan OK

YAMAN’DAN ERDOĞAN’A ZİYARET

Türk-İş Konfederasyonu İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Şube Başkanı Cemal Yaman, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Olcay Meriç, Harb-İş Şube Başkanı İsa Kaya ve beraberindekiler Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sakarya İl Başkanlığı’nın 1’inci Olağan İl Kongresi’nde başkan seçilen Mehmet Erdoğan’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Yaman ve heyeti, Başkan Erdoğan ve yönetimi tarafından karşılandı. Gerçekleşen ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmede bulunuldu.

“İYİ YERLERE GELECEĞİZ”

Ziyaretlerinden ötürü Başkan Yaman ve heyetine teşekkür eden DEVA Partisi İl Başkanı Erdoğan, “Türk-İş’e bağlı sendikaların Sakarya’daki ağırlığının farkındayız. İşçi kesimini yoğun bir şekilde temsil ediyorsunuz ve bu noktada elinizden geldiğini yapıyorsunuz. DEVA Partisi ülkenin sorunlarını ortaya koymakla yetmeyip çözümleri noktasında da görüşleri olan bir partidir. Düşüncelerimizi kamuoyuna süreç içerisinde paylaşacağız. Vatandaşın, partimize olan teveccühünden memnunuz ve daha iyi yerlere geleceğimizden eminim. DEVA Partisi sadece bir partiye ya da bir kişiye muhalefet yapmak için kurulmamış. Biz iktidar olmak üzere kurulmuş bir siyasi hareketiz. Meseleleri, kişisel olarak değil ülke meseleleri olarak görüyoruz” dedi.

SAKARYA’DA 13 İLÇE TAMAM

Yeni parti olmalarına rağmen Sakarya’daki 13 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Erdoğan, Karapürçek, Taraklı ve Kocaali’de de teşkilatlanma çalışmaları için faaliyetlerin yürütüldüğünü belirtti. Erdoğan, “Demokrasi tarihinde işçi kesiminin çok önemli modeli var. Sendikaların demokratik hayata da çok önemli katkıların olduğunu biliyoruz. Türk-İş’in de işçilerin haklarını korumada çok çaba sarf ettiğini biliyoruz. Cemal Yaman başkanımıza ve heyetine bir kez daha ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ADAMIN GÖZÜNÜ ÇIKARIRIZ”

Türk-İş olarak HDP hariç tüm siyasi partilere eşit davrandıklarını ifade eden Başkan Yaman ise, “Birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşımızın çıkarı doğrultusunda bizde sendika olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. İşçinin ve ülkenin hak ve menfaati için halk tabiriyle “adamın gözünü çıkartırız.” Sizin de siyasi söylemlerinizi görüyoruz ve takdir ediyoruz. İşçi için buralardayız. Onların hak ve menfaatlerini korumakla mükellefiz. Her geçen gün sendikaların öneminin maalesef azaldığını görüyoruz çünkü Türkiye’deki işsizlik, resmi rakamlara göre yüzde 14-15 gibi açıklansa da bunun yüzde 25 civarında özellikle gençler arasında yüzde 40 civarında olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE