Yusuf Alemdar'a Holywood yakışır!

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş "Cadde54 rant" iddialarıyla ilgili Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın sözlerine sert cevap verdi. Başkan Keleş,"33 dakika açıklama yaptı, 20 dakikasında Erdoğan'ın arkasına sığındı. İddia edene Şerefsiz diyeceksiniz. Yok öyle bir dünya. Başkana Holywood yakışır. " dedi.

Yusuf Alemdar'a Holywood yakışır!

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Serdivan’daki rant iddialarıyla ilgili 2’nci kez İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu. Açıklamaya Keleş’in yanı sıra Parti Meclis (PM) üyesi Ayça Taşkent, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın iddialara verdiği 33 dakikalık cevapta 20 dakikasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasına sığındığını ileri süren Keleş, “Sayın Başkan tekrar söylüyorum; Serdivan AVM zemin kattaki birçok dükkan ekleri kaçak çıkmalara sahip, parsel dışına taşıyor. Tüm vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Tapu ve Kadastro Müdürlüğü parsel sorgulama sayfasına girerek araştırsın. Bu parsel Serdivan AVM parselidir. Evinizin rahatlığında bakın parsel sınırlarının dışına taşan yapılar var mı? Yok mu? Yok yerinde göreyim diyenler için şu anda AVM otoparkı olarak işgal altındaki yeşil alanda köşe koordinatları çakılı durumdadır. Eğer Sayın Başkanın itirazı varsa birlikte ölçüm yapabiliriz” dedi.

‘DÜRÜST OL DÜRÜST’


Keleş, “Serdivan AVM’nin otoparkı 132ada 18 nolu parsel imarda yeşil alan, ‘Park gözüküyor’ diyoruz. Niye cevap veremiyorsun? Çünkü doğru. Bunun böyle olduğunu Büyükşehir’e sunduğu 29 Kasım 2018 tarihli dilekçe ekinde Serdivan AVM / Ada Yatırım Gayrimenkul kabul ediyor. Yani özel firma bile oralar yeşil alan diyor. Bunun böyle olduğunu 1 Temmuz tarihli Belediye Meclis Toplantısı gündemi 2. maddesi evraklarında bizzat sen de söylüyorsun. Dürüst ol dürüst! Yine aynı yeşil alanın bir kısmında ticari faaliyet gösteren araç yıkama istasyonunu kapatacak mısın sayın Yusuf Alemdar? Bu ticarethanenin ofis binasının ruhsatı ve iskanı var mı? Niye burası hakkında tek kelime etmedin? Eline tutuşturulan kartonda bile bu araç yıkama istasyonu kaçak gözüküyor” diye konuştu. 


‘SİYASETİN MALZEMESİ AİLE OLMAZ’


Başkan Alemdar’ın ‘bana ve aileme rant yakışmaz rant sana, size yakışır’ sözünü hatırlatan Keleş, “Siyasetin konusu ve malzemesi aile olmaz. Benim geldiğim gelenek buna uygun değil ama madem bu konuyu açtın sana kısa bir cevabım olsun. Siyasete girmeden önce benim ve ailemin ticari faaliyet alanları ve ne yaptığımız ortadadır. Şimdi bunun cevabını siz verin, Senin ve ailenin siyasete girme yılın olan 2001 yılı öncesi ve sonrası hem maddi hem ticari durumunuzdaki değişim nedir? Benim ve ailemin ticari faaliyetlerinde bir farklılık olmamıştır. Ya senin ve ailenin? Bu soruyu aynı zamanda tüm Serdivanlıların ve Sakaryalıların takdirine ve dikkatine sunuyorum     diyerek Alemdar’a soru yöneltti. 

‘KAZANIRSAK İSKANI İPTAL EDECEĞİZ’


Serdivan Belediyesini kazandıkları gün yapılan inşaatın iskanını iptal edeceklerini söyleyen Keleş, “Bu şimdiden geleceğe düşülmüş bir not, vatandaşlarıma bir uyarıdır. Sakın ha sakın utanmadan ortaya çıkıp belediye buraya yüzde 35,5 ortak ondan bu istisnaları sağladım deme. Oluşan bu haksız rantın üçte ikisini yandaş alıyor belediyeye de üçün biri kalıyor. Yusuf Başkan diyor ki ‘Ecevit Keleş Cadde54 ün bodrum katında otopark yok’ dedi. Böyle bir şey demedim. Ben ve broşürümüz buradayız. Aklınca daha öncede çeşitli kereler kullanılan bir olaydan yola çıkılarak rant paylaşımını göz ardı ettirecek. Neymiş Kılıçdaroğlu, ‘kent meydanının altına otopark yapacağım’ demiş ama zaten otoparkmış. AKP Genel Başkanı Taraklı’nın olmayan hastanesini mitinglerdeki toplu açılış törenlerinde defalarca açmadı mı? AKP İlçe Başkanı bile bir miting sonrası buna isyan etmedi mi?” diye sordu. 

‘RANT MESELESİ SİYASİ MESEL DEĞİL’

Keleş son olarak şunları söyledi: “Son olarak herkes tarafından bilinmesini isterim ki her ne kadar Yusuf Bey “CHP Sakarya İl Başkanı kapalı kapılar ardında fiskos yapıyor” dese de bu broşürler dağıtılmadan önce Serdivan Belediye Başkanı sayın Yusuf Alemdar’ı arayarak kendisine konuyu sordum. Kendisi de “Ya sende inşaatçısın, en iyi sen bilirsin bu işleri, belediyenin paraya ihtiyacı var” dedi. Hiçte öyle kameralar karşısındaki gibi hiddetlenmedi, yok böyle bir şey demedi ahlak, şeref nutukları atmadı. Bu yüzden kameralar önündeki hareketlerini gülerek izledim. Sözlerimi burada sonlandırırken Serdivan ve Sakarya halkına söylemek istiyorum ki, bu rant meselesi AK Parti, MHP ve CHP meselesi değildir. Bu mesele yetim hakkı yenilmesi meselesidir. Buradan özellikle Sayın Valime, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’na seslenmek istiyorum. Üç beş kişi rant sağlayacak diye bu şehrin hakkı ve hukukunun ayaklar altına alınmasına engel olun, görevinizi yerine getirin. Serdivanlı vatandaşlarıma buradan çağrı yapıyorum; yerel yönetimler ile alakalı gördüğünüz usulsüzlük ve yanlışlıkları bize her zaman bildirebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Serkan Ok

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 12:17
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 4 ay Önce

Şimdi Bu rant olayını HDP CHP AKP Hiç yokmuş gibi düşünün. Çünkü bu rantı yapan kişilerin partileri değişken olabilir. bugün AKP partisindendir yarın CHP partisine geçer yani demek istediğim bu “rant “ın durumu partiler değişse de vardır. Peki 2020 yılının çağdaş insanları olarak bizler bu rant olayı bütün gerçekliğiyle tüm belgeleriyle fasafiso olmadan yalan haber olmadan dururken bizim yapmamız gereken nedir bunu konuşursak daha sağlıklı olur. Yani şunun adını bir koyalım sonuçta zararını görecek olan bizleriz çocuklarımız torunlarımız ve türevleridir. Partiler gelir geçer zararını biz çekeriz. Su an bunu yapan Akp VE MHP partileri etrafında gücü elinde bulunduranlardir ve bu biz yuce millet tarafından siddetle SADECE SANDIKTA Cezalandirilmalidir.. yok yenisi gelse de böyle yapar umutsuzluğuna düşüp yine AYNI hırsızlara oyunuzu vermek kelimenin tam anlamınızla basiretsizlik yenilmisligin belgesi olur.. Tabi önümüze artık sandık koyarlarsa.. BEN 2023 öncesi ve sonrası icin sandık “öngörmüyorum”.. Çünkü o kadar pislik var ki....Minareyi çalan kılıfına uydurmaya çalışacak.. Tabi millet müsaade ederse..

Sakaryali
Sakaryali - 4 ay Önce

Sende hdp nin yanina yakışırsın

Sakaryalı
Sakaryalı - 4 ay Önce

Tabiki liderimizin arkadina diginacagiz sizin gibi hdp nin arkasina siginip onlarin sehitlerine baş sagligina gitmiyoruz...

Vatandaş
Vatandaş @Sakaryalı - 4 ay Önce

Siz neyi desteklediğinizi bile bilmiyorsunuz.Sayenizde AKP saflarında koşanlar zengin oladursun. Sizin gibibsaflar olmasa bunlar nasıl ayakta kalsın?

Akcapakca
Akcapakca - 4 ay Önce

Keşke sana da inanabilsek ama koltuğa oturunca bu dediklerini unutacaksın kesin...