Yusuf Alemdar ateş püskürdü: Püh sana!

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in, Serdivan’daki rant iddialarıyla ilgili sert konuşan  konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Puh sana’ dedi 

Yusuf Alemdar ateş püskürdü: Püh sana!

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Serdivan AVM'nin yanında bulunan yeşil alanın imar tadilatlarıyla ticari alana dönüştürüldüğünü, yeşil alanın okul arazilerinin üzerine kaydırılıp elde edilen arazilerin de ruhsatsız ve kaçak olarak gözüktüğünü ileri sürerek geçtiğimiz günlerde birkaç kez basın açıklamasında bulunmuştu. Keleş, açıklamaların ardından bu kez ‘İşte rant budur’ başlıklı broşür bastırılarak Serdivan ve Adapazarı’ndaki vatandaşa dağıttı. 


AÇIKLAMA YAPTILAR 
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Serdivan AK Parti İlçe Başkanı Burak Erken ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Başkanlığı’nda CHP’li Keleş’in iddialarına yanıt verdi. İlk olarak konuşma yapan İl Başkanı Tever, “Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar kendisini millete adamış Ak kadrolarıyla birlikte şehirlerimizde hayal bile edilemeyen icraatlara ve reformlara imza atmıştır” dedi. 


‘KARALAMA KAMPANYASIDIR’
Serdivan’da CHP İl Başkanlığı tarafından çarpıtma ve karalama kampanyası yürütüldüğünü söyleyen Tever, “CHP İl Başkanı Ecevit keleş, dağıtmış olduğu broşürlerle iftira atmaktadır. Soyut iddialarla siyaset yapılmaz. Ecevit Keleş, Sakarya’ya hizmet etmek istiyorsa omurgalı siyaset yapmalı, gerçekliği olan olaylar üzerinden ana muhalefet görevini yerine getirmelidir. İddia sahibi iddiasını ispatlamakta mükelleftir. Dolayısıyla kendisi ispatlayamıyorsa kendisi müfteridir. İktidar olmak gibi bir derdi olmayan sürekli milletiyle kavgalı CHP yalanı bile utandıran lideri ve kadrolarıyla her zamanki gibi iftiralarına devam ediyor” dedi. 


ALEMDAR SERT KONUŞTU
Tever’in açıklamasının ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, konuşma yaptı. Alemdar’ın açıklaması şu şekilde; 

Uzun zamandır burada siyasetin en aşağısından belediye başkanlığına kadar birçok aşamada görevlerde bulunduk. Sakarya’da 18 yıldır aktif olarak yapmış olduğumuz görevlerimizde bir şeyi ısrarla ve iddialı bir şekilde ortaya koymaya çalıştık. AK Parti millete hizmetin adresidir. Bizim hayallerimiz ve bu insanlara borcumuz var. Bu şehirde yaşayan herkesin en iyisi şeylerden faydalanma hakkı var. 2008 yılında Serdivan ilçe oldu ve nasip oldu 2009 yılında ilk ilçe başkanı olduk. İlk göreve geldiğimizde Serdivan’ı nasıl geliştirebiliriz ve yarınları için arkadaşlarla oturup bunları konuştuk. Biz projeleri yaparken, insanımızın hakkını korumak zorundayız. Kimsenin mağduriyetine, haksızlığa uğramasına, ötekileştirilmesine ve ayrıştırılmasına asla müsaade etmedik ve etmeyeceğiz diye yola çıktık. Her gün büyümekte olan Serdivan, nüfusunu 1 kat arttırdı. Türkiye’de böyle bir yerleşim yeri yok. Serdivan neden bu kadar göç alıyor çünkü burada gelişme ve hizmet anlayışı var. Siyasette çamur atmayla, iftira atmayla ve siyasette gündeme gelmek için milletin kafasında soru işareti uyandırıp yalan söyleyip gündem oluşturmak ahlaksızlıktır. Böyle bir şey olmaz. Biz melaike değiliz. Karşımdaki de şeytan değil. Her şeyi düşünemeyebiliriz veyahut eksik yapabiliriz. Bakış açımız, ön görünümüz farklı olabilir. Eleştiriye açığız. Yalan ve iftiraya dün olduğu gibi bugünde kapılarımız kapalıdır. Yalan ve iftira atmak şerefsizliktir ve alçaklıktır. Eğer birisi çıkıp bir şey diyorsa iddiasını ispat edecek. Dünde yalan ve iftiraya karşıydık, bugünde karşıyız. 30 yılı aşkındır bu şehrin sokaklarında yalnız yaşıyorum, Allah’a hamdolsun bütün insanlar, ne yaptığımızı biliyor. Kapalı kapılar ardında siyasette yapmadık, kapalı kapılar ardında tuzakta kurmadık. Gündem oluşturmak için yalan ve iftira atmadık. AK Parti siyasetinin merkezi de budur. 


CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in iddialarıyla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum, iddia diyor, kardeşim iddianı ortaya koymak zorundasın. AVM’nin etrafındaki bütün çıkmaların yeşil alan olduğunu söylüyor, yalan söylüyorsun. Bilmeden konuşuyorsun. Bunların her birisi çekme mesafesi belli. Bunlar bağlar caddesinde nasılsa, çark caddesinde nasılsa, İstanbul’da, Ankara’da, Paris’te nasılsa, Türkiye’de de öyledir. Bunların hiçbirinin imar açısından da bir sorunu yok. AVM’nin kullanmış olduğu otopark alanı çıktığında tapuya şerh olmuş olan otoparktır. İftira atıyorsun. Hala oradaki parkım duruyor, orası kullanılıyor. Kamu ortaklığıyla yapılmış olan bir projede biz burada güzel bir ofis yaparak, geçici olarak kullanılmasına müsaade ettik. Ama komple parkın yok olduğunu iddia etmek ahlaksızlıktır. Bu da geçicidir. Eğer birinden duyduysan, il başkanısın. Sen görmeden ve birinin dediğiyle siyaset yapıyorsan, siyaseti bırak. Ancak gördüysen gözlerin nerede? Burada neyin olup olmadığını bilmiyor musun? Rant ne şahsımın ne ailemin ne de mensubu bulunduğum siyasi partinin hiçbir hücresine yakışmaz. Rant sana ve senin gibilerine yakışır. Eğer kast etmiş olduğun rant, bugün kullanılın rant ise, iade ediyorum. Burada ranttan bahsederken, buradaki mal kimin? Serdivan Belediyesi’nin. Peki buradaki değişik yapmış yer kimin? Belediyenin kamu alanı. Ben ne yapmışım? Serdivan Belediyesi olarak demişim ki, burası da Serdivan Belediyesi’nin. Serdivan Belediyesi olarak buradaki yerleri takas etmişim. Hey il başkanı, kime rant sağlamışım? Açık olacaksın açık. Adam gibi söyle, kapalı kapılar ardından iftira atarak, oluşturmuş olduğun bu cümleler, sana iade ediyorum. Eğer burada bir rant varsa, bunu çıkıp ispat etmek zorundasın. Serdivan’ın, hukukunu düşünmek, yarınlarını düşünmek, gelir elde etmek eğer bir rantsa evet ben Serdivan halkının rantını sağlıyorum. Ama bireysel anlamda şahıslara, kişilere rant sağladığımı iddia etmek alçaklıktır. Öyle ortaya iftira atmakla olmaz. Bunun genel başkanı, Sakarya’ya geldiğinde Kent Meydanı’nda bir açıklama yaptı. ‘Bu meydanın altına otopark yapacağım’ dedi. Be arkadaş sen 54’ün altına ‘otoparkı yoktur’ diye iddia ortaya atıyorsun. Bin 500 araçlık otopark var. Sen genel başkanını mı takip ediyorsun? Genel başkanın meydandaki o açıklamayı yaparken ‘puh’ derken genel başkanına, ben şimdi sana ‘puh’ diyorum. Senin genel başkanına dediğini, sana söylüyorum bende. Bin 500 araçlık otopark var. Bunu da mı görmüyorsun? Bari bir gez. Serdivan Belediyesi, AVM’nin yüzde 25 ortağı, CADDE54’ün yüzde 33,5’e ortak. Yani burada 54’üncü caddede, Serdivan Belediyesi olarak yılda yaklaşık 10 milyon TL gelir elde ediyoruz. Ben belediyemi düşünmek zorundayım. Ben belediyeme gelir elde etmek zorundayım. İlk günden beri ihale şartlarımızı herkese bilgi verdik. 32 bin metrekareyi nereden uydurdun? Ya bilmiyorsun. Yalan söylüyorsun, iftira atıyorsun. Bari biraz anlaşılabilir olsun.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 20:01
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 5 ay Önce

CHP yi bende sevmem ama şimdi sezarın hakkı sezara! Rant yok derseniz de bizim aklımızla alay edersiniz arkadaşlar. Serdivan yüzünden 15 yıldır Çeşmemeydanı dahil, SEVABINA BİLE OLSA, BAŞIMIN GÖZÜMÜN SADAKASI OLSUN DİYE BİLE OLSA Adapazarı'na bir tek çivi çakılmıyor yahu!!!!

Sakaryalı
Sakaryalı - 5 ay Önce

İt ürür kervan yürür başkanım herkes kendine yakisanı yapar tebrikler

Akcapakca
Akcapakca - 5 ay Önce

Şu millete adadığınız 18 yılın içerindeki mal varlık hareketlerinizi de yayınlayında inanalım rant olmadığına...