Siz ordu severler

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk TV’de katıldığı programda Tank Palet’in Katar’a satılmasına tepki göstermiş, "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış, ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış. Birileri mandacı oluyor. Tank Palet Fabrikası nedir? Ordudur tabii. Bu ülkenin namusudur. Benim namusumdur. " dedi diye kıyamet koptu. Maşallah(!) bu memlekette ne kadar çok ordusunu seven varmış, inanın gururlanacak bir durum…

Öyleyse bakalım bir Türk Silahlı Kuvvetlerin başına gelenlere:

4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde ABD askerleri Türk Ordusunun başına çuval geçirdi, siz ordu severler ne yaptınız? Sustunuz. ABD askerleri için, ülkelerine sağ salim dönsünler diye dua ettiniz.

Başbakanlık, TSK, MİT, Emniyet arasında olması gereken belgeler birileri tarafından yabancı basına sızdırılırken, 28 Mayıs 2007’de Yunanistan’da yayınlanan To Vima gazetesinde , Veli Küçük, İbrahim Şahin, Muzaffer Tekin’in  adlarının da geçtiği, TSK’yı hedef alan bir haber yapılırken, Başbakan bir TV  kanalında Hasan Cemal, Ergun Babahan ve Mustafa Karaalioğlu ile yaptığı programda Ergenekon davası için: “Sonuna kadar gideceğiz, cımbızla temizleyeceğiz devletin içini, bu iş hâlâ devam ediyor. Gerekirse Ergenekon için yasal düzenleme bile yaparız” derken, Ergenekon fitilini ateşleyen, Osman Yıldırım “Gizli Tanık–9” Böylece Türk hukuk tarihinde hem sanık, hem tanık hem de gizli tanık olan tek kişi olurken, Üstelik savcılar iddianamelerine şöyle yazarken: “Osman Yıldırım’ın anlattıklarını Gizli Tanık-9 doğruladı” derken, Ergenekon davasında hem sanık, hem tanık, hem de gizli tanık olarak üç ayrı kimlik altında ifade verirken siz ordu severler neredeydiniz?

Danıştay saldırısı ve Ergenekon davası sanığı, Hırsızlık, yaralama, gasp, fuhuşa aracılık, adam öldürme suçlarından sabıkalı olan Osman Yıldırım Karar duruşmasındaki son cümlesi, “Yıkacağım o İngiliz piçinin kurduğu Cumhuriyet’i!” diyerek, Ergenekon davası savcılarının kahramanı olurken siz ordu seviciler neredeydiniz?

TSK ya Kumpas kurulurken zamanın dış işleri Bakanı Abdullah Gül, “Bir savcı bulup delillendirin” derken, o savcılar bulunurken, seçilen kiralık savcılar Amerika’ya eğitime gönderilirken, Amerikalı bir savcı Adalet Bakanlığında çalışmak üzere getirilirken, TSK kendi ülkesinde esir alınırken, siz ordu severler o zaman neredeydiniz?

TSK’ya ilk kumpas Şemdinli’de, 9 Kasım 2005’te kurulurken. Sonrasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’na sıçratılıp, 2006’da “Atabeyler” operasyonu yapılırken. İki yıl sonra ise “Kafes Eylem Planı”, “Poyrazköy”, “Amirallere Suikast”, “İnternet Andıcı” ve Erzincan’daki “Ergenekon Davası”yla karanlık pusu devam ederken, 2010 Nisan ayında “Balyoz”, “İstanbul Askeri Casusluk”, “İzmir Askeri Casusluk” operasyonlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’ne darbe vurulurken siz ordu severler neredeydiniz?

Şerefli Türk Ordusu ve onun şerefli Mehmetçiği, Osman Yıldırım gibi şerefsizlerin iftiralarıyla zindanlara atılırken, Karadeniz’deki TSK donanması dağıtılırken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki pilotlar iftiralar sonunda uydurma mahkemelerde zindana atılıp, dışarda kalanlar da istifa ettirilirken, Türk Hava Yolları’nda TSK’dan emekli pilotların işe alınmayacağı basında yer alırken, siz ordu severler neredeydiniz?

Kurulan kumpaslar sonunda üzerlerine atılı suçları onurlarına yediremedikleri  için, Yarbay Ali Tatar, Kurmay Albay Murat Özenalp, Amiral Cem Çakmak, Kurmay Albay Berk Erden, Albay Abdülkerim Kırca  intihar ederken, bu  onur intiharları bazı basın organlarında aşağılanırken, 33 silahsız mehmetçiğimizi kurşuna dizen Şemdin Sakık’ın gizli tanıklığı ile  Türk askeri yargılanıp mahkum edilirken, siz ordu severler neredeydiniz?

Türk Ordusu’nun mahremi ve namusu olan Kozmik Oda’ya girilip bilgiler CİA ve diğer ülkelere servis edilirken, bu sırların ifşa edilmesiyle dış ülkelerde ve terör örgütleri içinde görev yapan vatan evlatlarının şehit edilmesine imkan verilirken, açılım ihanetiyle Türk ordusu kışlaya hapsedilirken, Oslo’da bir İngiliz gözetmenin idaresinde MİT elemanları kırmızı bültenle aranan PKK’lı sözcülere; “Sizinle savaşan ordu içeride” derken, PKK’lı teröristler Habur’da davul-zurnayla karşılanırken, 29 Ekim Cumhuriyet bayramında silahlı YPG/PKK teröristleri Türk ordusuna el sallayarak ülke topraklarından resmi geçit yaparken, Öcalan’ın mektubu Diyarbakır meydanında okutulurken, PKK ile yıllardır devam eden silahlı çatışmaların sona ermesi ve silah bırakılması için, AK Partili ve HDP’li isimlerin katılımıyla 10 maddelik ‘Dolmabahçe Mutabakatı’ açıklanırken, siz ordu severler neredeydiniz?

31 Temmuz'da Kanun Hükmünde Kararname ile harp okulları, askeri liseler ve astsubay hazırlama okulları kapatılırken, zengin çocukları, vekil çocukları, yeşil sermaye, tarikat-cemaat mensupları, Güneydoğu ağaları, şeyh, şıh çocukları, aşiret mensuplarının çocuklarının askere gitmemesi için ‘’Bedelli Askerlik Yasası ‘’ çıkartılırken, siz ordu severler nerelerdeydiniz?

Bunların müsebbibi olan FETÖ ile nasıl mücadele edildiğini öğrenmek isteyenler yazarımız Fazlı Köksal’ın “FETÖ ile mücadele mi dediniz” başlıklı yazısını okuyunuz.

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat Birgül
Cevat Birgül - 2 ay Önce

Tek kelime Kenan bey. TEBRİKLER

Cevat Birgül
Cevat Birgül - 2 ay Önce

Tek kelime Kenan bey. TEBRİKLER