Siz şaka mısınız beyler?

Hani merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü vardır ya ‘Vatanı sevmenin derdini cefasını biz çektik edebiyatını onlar yaptı’ diye o kadar yerindeymiş ki bu söz Sakaryaspor penceresinden bakınca altına imzasını atası geliyor insanın.

Derdini cefasını çeken bu takıma gerçek anlamdan gönül verenler edebiyatını yapanlar ise "Sakaryaspor için bana kim gelmişte bugüne kadar geri çevirmişim" veya "Benim önceliğim Sakaryaspor olacak" diyenler işte insanın ağzından bu camianın ismi seçim zamanı kolayca çıkar çıkmasına ama icraata geldiği zaman bu şekilde sınıfta kalırsınız.

Koca bir şehrin umudu bir laf kalabalığı ile geçiştirilecek, seçim zamanları varlığından haberdar olunacak ama sonra uğraştık olmadı denilecek kadar basit değil şaka da kaldırmaz beyler.

7 Şubat’ı siz bekleyin durun. Biz mayıs sonuna kadar onur mücadelemizi veririz. Sizler zahmette bulunmayın seçilmişler ve atanmışlar, zira atkılılar ve mürekkepliler bize yeter.

Ya hep beraber ya hiç birimiz derken biz zaten sizleri hesaba katmamış ve planlamamızı ona göre yapmıştık.

BMC 7 Şubat’ta Sakaryaspor'a 2 Milyon TL verir mi vermez mi bilemem?  Bu miktarı da elimin tersiyle itemem. İçeride borç almış başını gitmiş durumda ama bu durumu bir kenara bile bıraksak bırakmasına sadece transferi açmaya yetecek bir miktar bu.

Transferi yaptın daha onun ödemesi var yani sizin anlayacağınız laf kalabalığı ile ekmek gemisi yürümez yine Sakarya laf kalabalığının kurbanı oldu icraatta ise sınıfta kaldı.

Bu işin şehrimizin kanaat önderleri kısmı ama birde bu işin yönetim kısmı var herkes üzerine düşeni yapacak ve yapmak zorunda zira bu işin şakası yok.

Emircan ve Burak transferlerinde yaşanan fiyaskolar, zaman zaman yönetim kurulu içinden atanan basın sözcülerinin hal ve tavırları,g enel anlamda özellikle "Herkes Masum Gürses Günahkar" başlıklı yazımda değindiğim geçmiş yönetimde bulunup bu takımın bugün haldır haldır sponsor aramasına sebep olan sözleşmelerin içinde bulunan eski ve hali hazırda yer alan yöneticilerimiz şikayet etme hakkınız yok bu hakkı bu şehir sizlere vermiyor ve vermeyecek bunu sizlere açık açık ifade edeyim.

Evet bugün şehrimizin seçilmiş veya atanmışları iktidar veya muhalefet gözetmeksizin bugün bu sorumsuzluğun hesabını bir şekilde yine bu şehre ve şehrin gerçek sahiplerine verecekler ve tarih onları bu şehrin gönlünde affetmeyecek ise de asıl sorumluların başında üzülerek söylüyorum ki sadece İsmail Gürses ile giden ekip değil sizler de bu durumdan sorumlu olarak geliyorsunuz.

O dönem sansasyonel transferler ile fotoğrafları çekilirken ve oyuncuların menajerleri ile aynı karede boy boy fotoğraf verirken nasıl sorun yok ise bugün sponsor aramak yerine o arkadaşları bir şekilde ikna edip muvafakatname ile bu işi de çözebilirdiniz.

Savaşacağız,yılmayacağız ve yıkılmayacağız diyorsunuz ya sayın başkan evet bunu elbirliği ile geçmiş dönemlerde olduğu gibi yapacağız şüphesiz ve tabii ki siz bu yalnızlıkta ve çaresizlikteki onurlu ve mücadeleci tavrınız ile şüphesiz takdirle anılacaksınız fakat bu durum bir önceki yönetimdeki diğer arkadaşlarınızla gerçekleştirdiğiniz Sakaryaspor'u borç batağına götüren yönetimi yani sizleri aklamayacaktır.

Yönetimin içinden transferin sonuna kadar borç olarak bu miktarı toplayabileceklerini zannetmiyorum.Bu da demek oluyor ki klasik ilk 11 ve kulübede İlyas ile sezon tamamlanacak bu toplanan puanların da hatrına play off oynanacak yüksek ihtimal.

Sürpriz olur da şampiyon olursak ne kent meydanı yeter ne de Çark Caddesi umarım o sürprizi yaşarız.

Belki bu paragraf tepki ile karşılanabilir ve oturup uzun uzun Selahattin Aydın yönetimini de tartışabiliriz şu bir gerçek ki Selahattin Aydın ve yönetiminin bu camiaya kazandırdığı tek şey "Ayağını yorganına göre uzat" nasihati olmuştur.

Bu sebeple bu sorumu geçmiş yönetimimize,mevcut genç ve tecrübesiz yönetimimize ve mevcut yönetimimizi yalnız bırakan şehrimizin ileri gelenlerine ve bu şehrin binlerce vatandaşını saf yerine koyan kimler varsa muhattaplarına iletiyorum : "Siz Şaka mısınız Beyler ? "

 

YORUM EKLE