Son cümleler bunlaaarrr!!!


Yok yok, kimse yanlış anlamasın, yazmayı bırakmıyorum. Daha önce çok defa dediğim gibi, başıma ne gelirse gelsin, son nefesime kadar yazacağım. Kimi gün aşkı yazacağım, kimi gün hayatı. Cümlelerim, kimi gün romantizm kokacak, kimi gün ise, buram buram siyaset… yani benim değil, 2019 yılının son cümleleri bunlar. 
Daha dün gibi hatırlıyorum; gazeteye başladığım yılının son yazısına ‘’2010’un son yazısı’’ diye başlık atmış, babam ve Sezai Matur sayesinde, benim için dönüm noktası olan, 2010 yılını yazmıştım. ‘’saklı sızım’’ adlı kitabımın çıktığı ve gazeteye başladığım, o muazzam yılı yazdığım günden beri, her yılın son yazısında, biten yılı yazdım. Yeri gelmiş iken de, on yıl boyunca benim kahrımı çeken, başta Sezai abi olmak üzere, tüm Sakarya Yenihaber ailesine teşekkür ediyorum. 
Bugün, son gününü yaşadığımız 2019 yılına baktığım vakit, kendi açımdan, çok farklı bir şey görmüyorum. Her yıl olduğu gibi, 365 günü zikzak olan, bir yıl yaşadım ben. Arkama dönüp, ömrümün sadece 2019 yılına bakınca dahi, kendimi çok karışık hissediyorum. Ömrümün hiç bir gününde tam olamadığım gibi, 2019 yılının hiç bir gününde de, hiç bir şekilde tam olamadım. ‘’çok mutluyum, hayata deli gibi aşığım’’ dediğim anlarda dahi, içimde garip bir elem, şakaklarımda koyu bir efkar, yüreğimde de ölüm arzusu olduğu gibi, dibin en dibinde iken bile, gönlümde güçlü bir yaşama aşkı vardı ve 2020 yılında da, yine aynı şeyler olacak. Sıkılsam, üzülsem ve ağrılarım olsa da, internetin köşelerinde dolaşan cümlelerimi gördüğüm vakit, ölüm isteğimi, yaşama arzum bastıracak. 
Hep hüzünlü bir virgül hali, her zaman endişeli bir soru işareti hali ve her zaman heyecanlı, umutlu, bir o kadar da, mutlu bir ünlem hali yaşadığım, bir yıl daha sona eriyor. Öfkeme yenik düşüp, o değerli sabrıma leke düşürdüğüm dakikalar haricinde, 2019 yılına dair, hiç bir keşkem yok benim. Sıkıldığım sayısız dakikam, hayatı karşıma alıp, ‘’neden’’ diye isyan kokan, sayısız sitemim olsa da, 2019 yılının 365 günü, 6 saati boyunca, ‘’iyi ki Semiha ve Mustafa Alikılıç’ın evladıyım, iyi ki onlara aitim ve iyi ki Semiha ve Mustafa Alikılıç’ın evinde yaşıyorum.’’ dedim ben. 
Ve bu gece, ‘’2020’’ adında, bir yıl geliyormuş. Gelsin bakalım. Rabbim ülkeme birlik, İslam dünyasına da dirlik nasip etsin. Rabbim tüm hastalara şifa, 31 yıldır, engelli adama bakan aileme, sağlık, sıhhat ve sabır nasip etsin. Rabbim her insana, yaşadığımız tarihi zamanı idrak edecek bir gönül, bana da, beyaz sayfalara düşüreceğim değerli cümleler nasip etsin. Hayırlı yıllar Türkiye’m…
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahu Baran
Ahu Baran - 4 ay Önce

Yazmaya devam Harika Doğal Seni sen olarak seviyoruz Ömercim Yeni sene Sağlık Mutluluk Huzur dolu geçsin

Mehmet çimen
Mehmet çimen @Ahu Baran - 4 ay Önce

Başarılar dilerim

Zafer YILDIRIM
Zafer YILDIRIM - 4 ay Önce

Sevgili Ömer, öncelikle seni tebrik ediyorum. Bir insan kendini ancak bu kadar güzel anlatabilir. İsyan etmeden, iman dolu yüreğinle yazdığın çok net belli. Doğrusu etkilendim. Afferin sana, hemde kocaman afferin.
Neden yorum yazdı acaba bu Zafer amca diye düşünebilirsin. Öncelikle nasip. Çok değerli Baban, Mustafa Ali Kılıç işyeri arkadaşım. Uzun yıllar beraber çalıştık. Emekli olduk. Yıllar sonra bir arkadaşımızın vefatı sebebiyle cenaze mersiminde karşılaşmamız, belkide bu yorumu yazmama sebep oldu. İyikide oldu.
Şimdi Mustafa'nın ve değerli eşinin nasıl bir insan olduğunu daha iyi anlattın bize. Babanı ve Anneni bir kez daha tebrik ediyor ve vefakarlıklarına saygı ile eğiliyorum.
ALLAH' a emanet olun. Saygı, sevgi ve selamlarımla... Zafer YILDIRIM

ALİ GÜNEY
ALİ GÜNEY - 4 ay Önce

Seni tebrik ediyorum. Herkes için hayırlı, barış dolu bir yıl olsun dünyamız için.

B.Koccaoğlu.
B.Koccaoğlu. - 3 ay Önce

Kendi güzel yüreği güzel adam yazmaya devam.Başarılar.

banner22

banner21