Son dakika acısı dindi

İlk yarıda iki takımda gol yeme korkusundan futbolun meyvesi olan golü unuttular adeta, gol pozisyonlarından uzak futbol oynandı. Dakikalar da birer birer azaldı. Lider Bandırma’nın gol yememe korkusuna Sakaryaspor’da kendini kaptırdı.

Futbol oynamaya müsait zemin ve hava vardı ama maça havalar getirecek heyecan yoktu. İlk yarı içinde cılız ataklar oldu. Sakaryaspor’da sadece ilk yarının başlarında Abdülaziz’in kanatlardan yaptığı ataklar ve ortalarıyla gol araması yaptı.

İlk yarı içinde rakibin kullandığı ataklar tehlikeli yerlere gitti. Kalecimiz Oğuz rakibe gol fırsatı tanımadı. Sakaryaspor ilk yarının uzatmalarının sonlarında Berk İsmail ile kaçan gol pozisyonunu ‘’ahlar vahlar’’ arasında rakibin şansı olarak gol olmadı. Soyunma odalarına eşit şartlarda girildi.

İkinci yarı başlarında Sakaryaspor atakları oldu, gollere de yaklaşıldı. Çerçeveyi bulmayan şutlarla goller kaçtı. Sakaryaspor’un ataklarında rakibe atılan pas hataları hücum gücünü de azalttı. Dakikalar ilerledikçe taraftar baskısının güzelliği çıktı ortaya. Takımlarını iyi yönde futbolcuları da moralli tutmuş oldu.

Sakaryaspor’un ataklarına zaman zaman karşılık veren lider Bandırmaspor’lu futbolcular kontra çıkışlarla kalemize geldiler. Oğuz’un gol ataklarını yine başarılı kurtarışlar yaptığını gördük. Maçın en kötü görüntüleri ise her iki takım sporcularının sakatlıklara sığınmasıydı. Devamlı yerlere yatarak dakikalara bile oynayanlar oldu.

Son dakikalarda tansiyon arttı, uzatmalarda Canberk’in ortasına Okan’ın kafa vuruşu gol olunca stat neşeye boğuldu muhteşem tezahüratlarla inledi. Geçen hafta Sivas’ta yenilen son golün acısı da çıkmış oldu, liderden alınan 3 puan Sakaryaspor açısından altın puandır. Oyun genelinde centilmence bir mücadele oldu, sevinende Sakaryaspor oldu. Sakaryaspor’un bu maçta kazanma azmi alkışlanacak cinstendi.

YORUM EKLE