Sorunlar belli, yapılması gereken çok basit

Lig’de üç haftayı geride bıraktık. Hem saha içinde yaşananlara hem de yönetim içinde yaşananlara baktığımızda ortadaki başarısızlık çok normal. Aylardır Sakaryaspor’da yaşanan sıkıntıların, yapılan yanlışların düzelmesini bekliyoruz. Ancak kulüp her geçen gün daha kötüye gidiyor.

Ergene Velimeşe mağlubiyetini; eksik kadroya bağladık. Elazığ mağlubiyetini; sıcak hava, suni çim, yeni transferlerin ilk maçı olmasına bağladık.

Uşak maçı ligde bizim açımızdan yeni bir sayfa açmak adına önemliydi. Ligde muhtemelen düşmeme mücadelesi verecek olan Uşakspor karşısında oynanan futbol, oyuncu tercihleri tam bir fiyaskoydu.

Sakaryaspor’da kadronun değişmeyen tek yeri savunmasıydı. Geçen sene bu savunmayla 8 hafta gol yemedik. Bu sene 3 maçta yediğimiz gol sayısı 6!

Hazır olmayan bir takım eğer kaliteli oyuncu grubuna sahipse her hafta üzerine koyarak gider. Her maç bir eksiğini kapatır, her futbolcu performansını kademe kademe yükseltir.

Ligde üç hafta bitti. Sakaryaspor’un sahada ne oynadığı belli değil! Rakibe karşı hiçbir oyun planı yok. Teknik Direktör Abdullah Ercan bizim gibi maçı dışardan seyrediyor.

Yeni transferlerin birçoğunun ligin 4’ncü, 5’nci haftasından sonra yavaş yavaş sahaya sürebileceğini söyleyen Abdullah Ercan bir anda ne oldu da Aydın Yılmaz’ı, Denis Taşkesen’i kurtarıcı olarak oyuna sokuyor. Yürüyecek hali olmayan Umut Sözen neden kadroda? Mesela Özgür Kedikli’nin bu takımda 10 dakika oynayacak durumu yok mu? Birilerine yer açmak için Serkan Odabaşoğlu’nu kendi mevkiisinin dışına çekip sonra oyundan almak nasıl bir antrenörlük anlayışı!

Abdullah Ercan’la lige başlamak büyük bir riskti. Şaban Yıldırım’la bu takımın sezona başlaması gerektiğini defalarca söyledik. Ama yönetimin işine gelmedi. Çünkü Şaban Yıldırım bu takımın başında olsaydı, 2 yıl top oynamayan Bekir, 15 aydır futboldan uzak Aydın bu kulüpten içeri giremezdi. Sakaryaspor’un geleceği olan 8 futbolcu bir kalemde harcanmazdı. 18 transfer yapılmazdı. Bülent Uygun ve tayfası istediği adamları buraya getiremezdi. Kısacası Şaban Yıldırım birilerinin zorlamasıyla değil kendi takımını oluştururdu.

Sakaryaspor’da hoca değişikliği de sorunları kökten çözmeyecek. Bir an önce radikal kararların alınması gerekiyor. En büyük değişimin yönetim kısmında yapılması şart. Aksi halde bu sezonda heba olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 11 ay Önce

O transferlerde rolleri olan kişiler kendi Aydın Yılmaz'larını, Bekir İrtegün'lerini alıp bana benim Sakaryaspor'umu geri verseler çok memnun olurdum.