Spor tatilde

Ülkemizin salgın hastalıkla karşı karşıya kalmasından dolayı alınan önlemler gereği sporda tatile girmiş oldu. Alınan karar ülkede memnuniyet yarattı.

Uyulması gereken durumlarda önlemlerin kesin kararlarla alınması, halkımızda daha çok duyarlı hale gelmesini sağladı. Uzmanların önerilerini iyi dinlemek ve tatbik etmek durumunda bu kötü yayılımda duraklama devrime girecektir.

Kulüplerin zor günlerden geçtiğini biliyoruz. Toplu yapılan sporlarda taraftarlı seyirler tehlikeli durumlar arz edileceğinden sporda tatile çıkmış oldu.

Kulüpler çalışma programlarına göre tatil yapacaklar. Yabancı sporcuların memleketlerine gitme istekleri var. Bu doğal karşılanacak durum ama dönüşlerinden on dört günlük karantina tedbirleri onları tamamen idmansız duruma düşüreceğinden idmanlı durumlar sıfırlanacaktır.

Sporculuk güçlü olanların dalıdır. Çalışmayana idman yapmayana yer olmayacağına göre yönetimlerin ve hocaların planlarını tatbik etmekten başka yapacak bir durumda yoktur.

Şuanda şehrimizde konuşulan spor konularının başında Adana Demirspor forması giyen Mehmet Akyüz’dür. Sakaryalı hemşerilerimiz gittiği her takımda golcü sporcuya çıkarttı. Bir ara ismi Sakaryasporla anıldı ama sporcunun buradan ayrılırken gönül kırıklığı yaşadığını da unutmayalım.

YORUM EKLE