12 bin öğrenciye yüzme öğrenme imkanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ protokolü kapsamında Proje çalışmaları Sakarya'da devam ediyor.

12 bin öğrenciye yüzme öğrenme imkanı

Yüzme Bilmeyen Projesi Kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 2020 yılında İl genelinde 54 bin, Hendek’te ise 12 bin öğrenciye yüzme öğretmek için tüm imkanlarını seferber ediyor. Hendek Gençlik Merkezindeki Yüzme Havuzuna İlçede okuyan  öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Yüzme Bilmeyen Projesi kapsamında öğrenciler, yüzme öğrenip , Hendek Gençlik Merkezindeki diğer etkinlik alanlarını kullanarak, hem eğlenip hem dinleniyorlar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Yüzme Bilmeyen Projesi Sakarya Yüzme Havuzumuzun yanı sıra Hendek Gençlik Merkezindeki Yüzme Havuzunda da devam ediyor. Rahime Sultan Kız Yurdundaki Havuzumuzu da faaliyet geçirip, proje kapsamında daha çok öğrenciye hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Akyazı ve Sapanca’da Kapalı Yüzme Havuzu , diğer İlçelerimize de açık yüzme havuzu açmak için çalışmalara başladık ” dedi.

banner3
YORUM EKLE